Seat Ibiza Cupra po faceliftingu

W sieci pojawiły się zdjęcia Ibizy Cupry z dopiskiem Concept. Auto, które zadebiutuje podczas zbliżających się targów w Pekinie, jest zapowiedzią produkcyjnej wersji dziarskiego Seata

TOP 10 | Małe hot hatche

Pierwsze odmiany odświeżonej Ibizy Seat pokazał podczas marcowych targów w Genewie (więcej w: Salon Genewa 2012 | Ibiza po liftingu ). Od seryjnych wersji prototyp różni się delikatnie zmienionym pasem przednim z przeprojektowanymi reflektorami, nieco większą dolną atrapą w przednim zderzaku i innymi światłami przeciwmgłowymi. Ibiza Cupra Concept to także większe obręcze kół oraz subtelnie przeprojektowany tył auta, ze zmienionymi lampami, dyfuzorem zintegrowanym w zderzaku i centralnie umieszczoną końcówką wydechu.

Nie wiemy jeszcze, czy Seat zamierza modyfikować układ napędowy. Poprzednik miał pod maską benzynowy silnik 1.4 TSI, który z pomocą kompresora i turbosprężarki generował moc 180 KM. W przekazywaniu potencjału na przednie koła pośredniczyła siedmiostopniowa przekładnia DSG oraz elektroniczna szpera XDS. Połączenie to pozwalało osiągnąć pierwszą setkę w czasie 7,5 sekundy i rozpędzić auto do prędkości 225 km/h.

Na szczegółowe dane nie będziemy musieli jednak długo czekać. Oficjalny debiut nowej Ibizy Cupry zaplanowano na poniedziałek.

Bartosz Sińczuk

TAKŻE:

Seat Ibiza po faceliftingu | Galeria

Seat Ibiza ST | Za kierownicą

Seat Ibiza - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.