Mercedes Concept Style Coupe | Wideo

Dwa dni temu pokazaliśmy Wam zdjęcia nowego prototypu Mercedesa, dziś mamy pierwsze oficjalne wideo. Teraz już nie mamy wątpliwości, CSC (Concept Style Coupe) to prawdziwy stylistyczny majstersztyk

Najmocniejsza terenówka na świecie

Choć CSC wygląda naprawdę kosmicznie, nie zbudowano go wyłącznie na pokaz. Zwiastuje on nadejście nowego, seryjnego modelu Mercedesa. Kompaktowy sedan w wersji produkcyjnej powinien zadebiutować już w przyszłym roku.

Concept Style Coupe mierzy 4,64 m długości, 1,89 m szerokości i 1,40 m wysokości, a rozstaw osi to 2,69 m - dokładnie tyle samo, ile w przypadku nowej A-klasy. Nie ma w tym nic dziwnego, skoro CSC zbudowano na tej samej co A25 platformie. Prototyp napędzany jest 2-litrowym, czterocylindrowym silnikiem benzynowym z bezpośrednim wtryskiem i turbiną, która pomaga wydobyć z niego moc 211 koni mechanicznych. Potencjał ten rozdzielany jest na wszystkie cztery koła za pośrednictwem siedmiostopniowego, dwusprzęgłowego automatu.

Gdy wejdzie do produkcji, najprawdopodobniej dostępny będzie z takimi samymi silnikami, jak odmiana pięciodrzwiowa. Mówi się również, że Mercedes szykuje sedana w pikantnej  wersji podkręconej przez AMG. Pod maskę miałby trafić również 2-litrowy benzyniak, ale rozwijający moc około 320 KM. Poczekamy, zobaczymy. Tymczasem, zapraszamy na film.

Zobacz wideo

Bartosz Sińczuk

ZOBACZ TAKŻE:

Mercedes SL | 60 lat legendy

Mercedes G-klasa po liftingu. Wiecznie młoda?

Ogłoszenia | Mercedes

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.