BMW zasypie świat nowościami

Nowi członkowie "terenowej" X-rodziny i kolejne modele serii GT - tego w najbliższych latach możemy spodziewać się po BMW

Przednionapędowy minivan i inne plany BMW

Niedawno przedstawiliśmy Wam pierwszą porcję szykowanych przez Bawarczyków nowości (ramka obok). Dziś przyszedł czas na kolejną. BMW do 2016 roku chce zwiększyć globalną sprzedaż o 25 proc. Może to zrobić wyłącznie dzięki wprowadzeniu na rynek kolejnych modeli. Jakich?

BMW X2 - mniejszy brat X6. BMW X2 ma być konkurentem dla Range Rovera Evoque'a i tak jak on oferować trzydrzwiowe nadwozie. Samochód będzie oparty na modelu X1, ale w przeciwieństwie do niego ma być SUV-em ze sportowym zacięciem, czyli "X-jedynką" ze "ściętą" tylną częścią nadwozia.

BMW X4 - model pośredni pomiędzy X2 i X6. Parzysta cyfra za X oznacza, że w tym przypadku również będziemy mieli do czynienia z "usportowioną terenówką". X4 zostanie oparte na X3. W ten sposób gama X-rodziny zostanie szczelnie uzupełniona. Przynajmniej do czasu znalezienia kolejnej rynkowej niszy.

BMW 1 GT - na razie jedynym przedstawicielem rodziny GT jest seria 5. W przypadku "jedynki" znamy nieco więcej szczegółów niż w przypadku X2 i X4, bo 1 GT przechodzi obecnie testy i niejednokrotnie została sfotografowana przez szpiegów. Debiut modelu spodziewany jest na 2014 rok. Samochód ma połączyć względy praktyczne z dynamiczną linią nadwozia (co obiecuje dziś każdy producent). W gamie silnikowej mają się znaleźć motory 3- i 4-cylindrowe, które będą przenosiły moc na przednie koła.

Trzy cylindry w BMW serii 3

BMW 3 GT - premiera tego modelu w salonach nie jest tak odległa jak w przypadku X2 i X4, ale jej dokładna data nie jest znana (najprawdopodobniej w przyszłym roku). Podobnie jak 1 GT, "trójka" również przechodzi testy. Ten model BMW będzie pozycjonowany - co logiczne - pomiędzy 1 GT a 5 GT i tak jak one będzie się skupiał głównie wokół względów praktycznych. Patrząc na dostępną w salonach "piątkę GT", najprawdopodobniej stylistyka zejdzie na drugi plan.

BMW serii 8 - o tym modelu pisaliśmy już przy okazji prezentacji jego wizualizacji. Słynna, dla niektórych wręcz legendarna, "ósemka" na razie nie figuruje na liście planów BMW, ale coraz częściej mówi się o jej reaktywacji. Tego zapewne chcieliby fani marki.

Ponadto w tym roku do salonów BMW wjedzie nowa seria 7. Bawarczycy przyspieszają jej premierę, bo już wkrótce Mercedes wprowadzi do swojej gamy nową generację klasy S. Co się zmieni? Karoseria "siódemki" nie przejdzie rewolucji, ale wnętrze nabierze zupełnie innego wyrazu. Na pokładzie znajdą się najnowsze rozwiązania technologiczne (np. większy ekran dotykowy, internet Wi-Fi, etc.).

Piotr Kozłowski

Nowe BMW serii 8

Nowe BMW M3 po polsku

Samochody: BMW serii 3 - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Agora SA