Ford B-Max od 58 900 zł

Jesienią do polskich salonów Forda zawita zupełnie nowy, ciekawie zapowiadający się model - B-Max. Właśnie dowiedzieliśmy się, ile trzeba będzie zapłacić za nowego minivana spod szyldu błękitnego owalu

Nowy Ford Kuga | Wielka galeria

Na stronach IBRM Samar pojawiły się dziś ceny modelu B-Max. Z informacji umieszczonych na portalu wynika, że za najtańszy wariant auta trzeba będzie zapłacić 58 900 zł. Za te kwotę otrzymamy miejskiego minivana w podstawowej wersji wyposażenia (Ambiente) napędzanego 90-konnym silnikiem benzynowym o pojemności 1,4 litra. Auto w wyższych wersjach wyposażenia kosztować będzie odpowiednio: - wersja Trend od 63 400 zł, - wersja Titanium od 69 200 zł, - wersja Titanium X od 74 400 zł.

Jedną z nowości jakie kryje nowy model Forda jest trzycylindrowy, benzynowy silnik EcoBoost o pojemności 1 litra, który pod maską B-Maxa występować będzie w dwóch wariantach mocy: 100- i 120-konnej. Ceny auta wyposażonego w te właśnie jednostki to, odpowiednio 60 000 zł (Ambiente) oraz 67 700 zł (dostępny od wersji Trend).

Póki co, nie posiadamy szczegółowego cennika B-Maxa. Gdy tylko trafi on w nasze ręce, podzielimy się z Wami większą ilością informacji.

Przypomnijmy, B-Max to miejski minivan zbudowany na płycie podłogowej Fiesty. Mimo stosunkowo niewielkich rozmiarów (długość to 4,06 m), auto ma być wyjątkowo praktyczne. Głównie dzięki oryginalnej konstrukcji nadwozia, pozbawionej słupka B. Takie rozwiązanie, w połączeniu z suwanymi tylnymi drzwiami gwarantuje wyjątkowo łatwy dostęp do kabiny, a składająca się na płask tylna kanapa i składany przedni fotel pozwala przewozić przedmioty o długości nawet 2,35 m.

B-Max to również system kontroli głosowej SYNC, integrujący urządzenia pokładowe z innymi nośnikami informacji. Umożliwia on użytkownikom podłączenie telefonu komórkowego i odtwarzacza muzyki przez łącze Bluetooth lub USB, korzystanie z telefonu bez odrywania rąk od kierownicy oraz sterowanie muzyką komendami głosowym.

Auto trafi do polskich salonów jesienią.

Bartosz Sińczuk

ZOBACZ TAKŻE:

1100 koni mechanicznych w Mustangu | Wideo

Tylko 3,3 l/100 km w nowej Fieście

Ford Fiesta - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Agora SA