Audi kupiło Ducati?

Zła wiadomość dla tych, którzy do końca wierzyli, że Ducati zostanie kupione przez Mercedesa. Równie zła dla tych, którzy woleliby, aby firma została we włoskich rękach. Wszystko wskazuje na to, że na zakup motocyklowej firmy ostatecznie zdecydowało się Audi

Ducati Desmo - galeria niezwykła

Wieści te płyną z ojczyzny charakternych motocykli. Włoski dziennik Corriere della Sera podał na swoich łamach, że księgowi firmy z Ingolstadt, po dokładnych przestudiowaniu ksiąg Ducati, nie znaleźli żadnych zapisów, które mogłyby przeszkodzić w zawarciu transakcji. Nie znamy dokładnej kwoty, ale mówi się, iż obecny właściciel włoskiej marki (Investindustrial) zażądał za nią 850 mln euro, z czego 800 mln euro to dług, który wykupiłby nabywca.

>> TOP 10 | Motocykle sportowe za 10 tys. zł <<

Termin podjęcia decyzji nie jest przypadkowy. Jak podaje włoska gazeta, jutro (15 kwietnia) wygasa prawo do wyłącznych negocjacji jakie Ducati zagwarantowało niemieckiej firmie. Po tym czasie, Włosi mogliby zacząć na nowo szukać innego kupca. Co więcej, na najbliższy czwartek (19 kwietnia) zaplanowano doroczne walne zgromadzenie akcjonariuszy Volkswagena. Jeśli zatem informacje do których dotarli dziennikarze włoskiego dziennika są prawdziwe, oficjalnego podpisania umowy możemy spodziewać się najpóźniej w środę.

Bartosz Sińczuk

ZOBACZ TAKŻE:

Ducati Diavel - egzorcysta | Test

Dziecko Mercedesa i Ducati

Audi - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Agora SA