Kolejna kobieta w F1

Susie Wolff to już druga kobieta, która zasiądzie za sterami bolidu Formuły 1. Dwa dni temu Williams poinformował o dołączeniu zawodniczki do ich zespołu. Wolff będzie pełniła rolę kierowcy testowego

Zmiany w regulaminie Formuły 1

Susie, w 1996 jeszcze Stoddart, zaczęła swoją karierę w dosyć tradycyjny sposób - od wyścigów na gokartach. W 2001 roku zadebiutowała w Formule Renault Winter Series, a rok później przeniosła się do Mistrzostw Wielkiej Brytanii Formuły Renault, w których startowała przez trzy sezony. W 2005 roku wzięła udział w Brytyjskiej Formule 3. W kolejnym roku przyjęła propozycję od Mercedesa dotyczącą udziału w najbardziej prestiżowej serii wyścigów samochodów turystycznych - DTM.

Zadaniem Wolff w teamie Williamsa ma być asystowanie przy rozwijaniu konstrukcji symulatorów F1, udział w badaniach aerodynamiki pojazdów, a także jazda bolidem Williamsa na torach testowych. Zdaniem Susie Wolff, Formuła 1 jest największym wyzwaniem dla kierowcy wyścigowego. Chce także pokazać, że kobiety mogą odgrywać znaczącą rolę w sportach motorowych. Będzie też ściśle współpracowała z zespołem przy programie odpowiedzialności społecznej w obszarach edukacji oraz bezpieczeństwa na drogach.

Suzie jest utalentowanym, odnoszącym sukcesy, profesjonalnym kierowcą wyścigowym - powiedział Frank Williams, szef teamu.

Sam Bernie Ecclestone, szef Formuły 1, skomentował ten fakt w następujący sposób:

Jeżeli Susie jest tak szybka w samochodzie jak pięknie wygląda poza nim, będzie ogromnym wsparciem dla zespołu. Poza tym jest bardzo inteligentna. Cieszę się, że będziemy ją mieli w Formule 1

Agnieszka Budzyńska

ZOBACZ TAKŻE:

Niesamowity Citroen Numero 9 | Galeria

Mercedes SL - 60 lat legendy

Samochody osobowe - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.