Fiat Viaggio - nowy "włoski" sedan

Włosko-amerykański związek Fiata i Chryslera doczekał się kolejnego dziecka. Tym razem do oferty włoskiej marki dołączy bliźniak Dodge'a Darta - Fiat Viaggio

Jak będzie wyglądał Viaggio? Jak Dodge Dart

Nowy model początkowo będzie oferowany wyłącznie w Chinach, dokąd trafi w trzecim kwartale bieżącego roku. Niedługo potem Viaggio zostanie przywieziony do europejskich salonów. W planach Fiata jest również wersja hatchback, która w przyszłości mogłaby zastąpić niezbyt popularny model Bravo.

Choć Fiat na razie zdecydował się na opublikowanie jedynie teaserów swego nowego modelu, to z pełnym przekonaniem można stwierdzić, że podobieństwo Darta i Viaggio będzie znaczne, choć Fiat wydaje się delikatniejszy od swojego amerykańskiego brata. Niestety nie znamy jeszcze cen modelu, ale dzisiaj Włosi uchylili rąbka tajemnicy na temat specyfikacji technicznej.

Viaggio to sedan segmentu C, który mierzy 4679 mm długości, 1850 mm szerokości i dysponuje 2708-milimetrowym rozstawem osi. W pierwszym etapie sprzedaży klienci będą mieli do wyboru tylko jeden silnik T-Jet o pojemności 1.4 litra w dwóch wariantach mocy - 120 i 150 KM. Standardowo Viaggio będzie wyposażone w pięciobiegową skrzynię manualną, ale w opcji znajdzie się dwusprzęgłowy automat. Produkcja ruszy już niebawem w Chinach.

Piotr Kozłowski

ZOBACZ TAKŻE:

Fiat 500X - crossover w drodze

Fiat 500L

Fiat - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.