Mercedes A-klasa - polska premiera już dziś

Chociaż w salonach zadebiutuje dopiero jesienią, Polacy będą mogli ją oglądać z bliska już od dziś. O godzinie 17:00, na krakowskim rynku pojawi się nowa generacja A-klasy

Nowa A-klasa to najważniejsza tegoroczna premiera niemieckiego producenta. Jeśli nie mieliście jeszcze okazji zobaczyć najnowszego wcielenia małego Mercedesa, właśnie nadarza się ku temu doskonała okazja. Już dziś, o godzinie 17:00 na krakowskim rynku auto będzie miało swoją polską premierę. Auto będzie można oglądać z bliska przez 10 najbliższych dni.

Legendarna terenówka Mercedesa w najnowszej odsłonie. Wiecznie młoda?

Kraków został wybrany na premierę Nowej Klasy nie bez przyczyny. Firma Mercedes, już po raz trzeci, jest partnerem Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego OFF Plus Camera (13-22 kwietnia).

Przypomnijmy, nowa A-klasa zadebiutowała podczas salonu samochodu w Genewie. Auto zbudowano na nowej płycie podłogowej Mercedesa o nazwie MFA. W porównaniu z poprzednikiem najmniejszy Mercedes jest prawie o pół metra dłuższy (4292 mm) i 15 mm szerszy (1780 mm). Wysokość samochodu radykalnie zmniejszono (o 163 mm). Te wszystkie zabiegi złożyły się na bardzo dynamiczną stylistykę modelu, dodatkowo podkreśloną przez wyraźnie zarysowane przetłoczenia na drzwiach. Klasa A może się pochwalić najmniejszym współczynnikiem oporu powietrza w swojej klasie (Cx=0,26).

Na liście silników znajdzie się pięć jednostek napędzanych benzyną i trzy diesle. Najtańsza odmiana A-klasy będzie wyposażona w 1.6-litrowego benzyniaka o mocy 115 KM. Nowy hatchback będzie standardowo wyposażony w 6-biegową skrzynię manualną. Na liście wyposażenia dodatkowego znajdzie się jednak 7-stopniowy, dwusprzęgłowy automat. Ceny nowego Mercedesa klasy A będą zbliżone do tych, które znamy z katalogów bezpośrednich konkurentów.

Bartosz Sińczuk

ZOBACZ TAKŻE:

Nowy Mercedes SL "na żywo" | Wideo

Nadjeżdża ekologiczna Gelenda

Mercedes A-klasa - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.