Nowy Hyundai Santa Fe w dwóch rozmiarach

Hyundai zaprezentował kolejną, trzecią już generację swojego największego SUV Santa Fe

Hyundai i30 | Test

Model Santa Fe cieszył się swego czasu w Polsce całkiem niezłą popularnością. Teraz jego sprzedaż z roku na rok jest mniejsza. Po prototypie pokazanym w Genewie na salonie w Nowym Jorku zaprezentowano wersję produkcyjną.

Terenowo luksusowy Hyundai dostępny będzie w dwóch wersjach nadwoziowych. Mniejsza, pięcioosobowa nazwać się będzie Santa Fe Sport (4, 69 m długości, rozstaw osi 2,7 m). Model mieszczący siedem osób o zwiększonych rozstawie osi Santa Fe LWB (4,9 m długości, rozstaw osi 2,8 m).

Póki co, dłuższa wersja na rynku amerykańskim napędzana będzie 3,3-litrowym V6 o mocy 290 KM. Mniejszy Sport czterocylindrowymi jednostkami napędowymi - GDI o mocy 190 KM i Turbo 264 KM.Na rynek europejski oferta zostanie wzbogacona o diesle - dwulitrowy o mocy 150 KM i 2,2 l o mocy 200 KM. Do przeniesienia napędu posłużą skrzynie ręczne i automatyczne o sześciu przełożeniach. Napęd 4x4 będzie standardem dla wszystkich wersji.

Nowy Santa Fe nawiązuje stylistyką do aktualnych modeli Hyundaia. Główni konkurenci to VW Touareg czy Volvo XC 90. W USA model pojawi się w salonach latem. Do Europy trafi w przyszłym roku.

Martin Śliwa

 

ZOBACZ TAKŻE:

Test | Hyundai Santa Fe 2.2 CRDI

Nowy Mercedes GL na pierwszym wideo

Ogłoszenia | Hyundai Santa Fe

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.