Dodge naładuje Twoją komórkę

Mopar - firma oferująca części zamienne do aut koncernu Chrysler - zademonstrowała fabryczną, bezprzewodową ładowarkę do telefonów komórkowych. System ten zadebiutuje w Dodge'u Dart

Ostatnią rzeczą, której potrzebujemy w naszych autach to plątanina kabli, prawda? Od jakiegoś już czasu, ulubionej muzyki z telefonu możemy słuchać na samochodowych głośnikach dzięki technologii Bluetooth. Wciąż jednak pozostaje funkcja ładowania tychże urządzeń. Firma Mopar zademonstrowała rozwiązanie, dzięki któremu możemy doładować telefony bez używania kabli.

Składa się ono ze specjalnej maty, którą umieszcza się w schowku w konsoli centralnej. Po uruchomieniu silnika wystarczy położyć na niej telefon, a w ciągu sekundy rozpocznie się proces ładowania. Świetne, ale jest mały haczyk. Niestety, przynajmniej na razie, system bezprzewodowego ładowania współpracuje wyłącznie z wybranymi urządzeniami (m.in. iPhone, Blackberry, niektóre modele odtwarzaczy MP3 oraz telefonów z systemem Android). A to dlatego, że potrzebują one specjalnej, dedykowanej obudowy, współpracującej z matą (więcej na wideo poniżej).

Tak czy inaczej, pomysł bardzo nam się podoba i nie możemy się doczekać, kiedy rozwiązanie to będzie na liście standardowego wyposażenia. Pierwszym modelem Chryslera, w którym będzie można skorzystać z systemu bezprzewodowego ładowania telefonu będzie Dodge Dart. Urządzenie dostępne będzie jako opcja. W Stanach Zjednoczonych, do ceny auta trzeba będzie doliczyć 199 dolarów.

 

Bartosz Sińczuk

ZOBACZ TAKŻE:

Salon Detroit 2012 | Dodge Dart ujawniony

Dodge Dart z metką SRT4

Dodge - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.