Nowy Mercedes GL na pierwszym wideo

Kilka dni temu prezentowaliśmy Wam porcję przedpremierowych zdjęć nowego Mercedesa GL. Nadszedł czas na debiut filmowy. Większość ujęć obejmuje wyłącznie przód samochodu. Czy to przypadek?

Mercedes GLK po faceliftingu

Kto pamięta zdjęcia Mercedesa GLK po liftingu, nie powinien być zaskoczony stylistyczną metamorfozą jego większego kuzyna. Największy SUV Mercedesa, oparty na platformie nowego ML-a, otrzymał przeprojektowany pas przedni z bardziej wyrazistym grillem, nowymi reflektorami i paskami LED-owych świateł do jazdy dziennej umieszczonymi nad dużymi wlotami powietrza. Delikatnie zmieniła się też linia okien, a z tyłu - oprócz bardziej napompowanego zderzaka - pojawiły się nowe lampy. GL nieco urósł w każdym z trzech wymiarów, dzięki czemu w kabinie ma być jeszcze więcej miejsca dla podróżujących na każdym z trzech rzędów siedzeń, a wnętrze jest bardziej wyrafinowane niż dotychczas.

Producent oficjalnie nie zdradził żadnych szczegółów technicznych, ale wszystkiego o nowym GL-u dowiemy się już niebawem. Nowe wcielenie niemieckiego SUV-a zadebiutuje podczas rozpoczynających się już jutro targów samochodowych w Nowym Jorku.

 

Piotr Kozłowski

Mercedes A-klasa - nowa galeria

Mercedes zniszczył mu auto, bo... było podróbką

Mercedes GL - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.