Salon Nowy Jork 2012 | Lincoln MKZ

Amerykański bliźniak naszego Mondeo, Ford Fusion dorobił się luksusowego braciszka. Lincoln MKZ nowej generacji na szczęście nie jest już bezpłciowym autem, a pełną charakteru limuzyną

Samochody z innej bajki | Lincoln

Czy można powiedzieć że Lincoln ponownie nabiera stylu? Oceńcie to sami. My widzimy, że na pewno nowy Lincoln nabiera niepowtarzalnego charakteru. Patrząc na auto od przodu widać typowe dla marki w ostatnich latach linie. Grill i światła nawiązują do innych modeli marki, ale tył to już inna bajka. Nowy MKZ bazuje na Fordzie Fusion, czyli jest też blisko spokrewniony z nowym Fordem Mondeo, ale tył auta jest narysowany na nowo. Nie chodzi tu tylko o inny pas tylny. Tylna cześć nadwozia jest o wiele bardziej potężna i nie kojarzy się z tańszym Fordem.

Prototyp Lincolna MKZ po raz pierwszy został pokazany w Detroit. Wtedy mieliśmy do czynienia z wersją koncepcyjną, ale jak widać wersja produkcyjna nie odbiega od niej prawie w ogóle.

Pod maską będzie pracował jeden z trzech silników do wyboru. Podstawowa oferta to EcoBoost 2.0 z doładowaniem o mocy bagatela 240 KM. Dla wymagających jest silnik V6 3.7 o mocy 300 KM. Obie jednostki współpracują z sześciostopniowym automatem i można je będzie zamówić z napędem na obie osie. Dla oszczędnych przewidziano silnik 2.0 pracujący w cyklu Atkinsona zestrojony na 188 KM i współpracujący z motorem elektrycznym. Napęd na przednie koła przekazuje poprzez skrzynię CVT.

Więcej o skrzyniach automatycznych znajdziesz tutaj .

Na pokładzie znajdą się m.in. takie systemy, jak CCD (Continuously Controlled Damping) - zawieszenie o trzech trybach tłumienia, MyLincoln Touch - system multimedialny, czy Active Noise Control. Wrażenie robi też ogromny przeszklony dach, który można otwierać.

Marcin Lewandowski

ZOBACZ TAKŻE:

Salon Detroit 2012 | Lincoln MKZ Concept

Ford Mondeo | Pierwsze zdjęcia

Ford Mondeo - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.