Salon Nowy Jork 2012 | Chevrolet Impala

W Nowym Jorku debiutuje nowa Impala - największa limuzyna w palecie Chevroleta. Marce należą się brawa za ciekawą stylistykę

Historia Chevroleta Impala

Chevrolet Impala po raz pierwszy pojawił się w salonach w 1958 roku. We współczesnej przednionapędowej wersji zadebiutował w 2000 roku, po czym w 2005 pokazano obecnie oferowaną generację. Niestety obie nie grzeszyły stylem, czy charakterem. Teraz to się zmieni.

Nowa Impala także będzie mieć napęd na przednie koła, ale przynajmniej wygląd stanie się jej sporym atutem. Linie przedniej części nadwozia przypominają co prawda nieco Hondę Crosstour, czy Forda Fusion (amerykańska wersja nowego Mondeo), ale Impala przestała być już bezosobowym i nudnym "średniakiem".

Pod maską nie znajdziemy silników V8 - takie czasy - co jednak nie oznacza braku mocy. Podstawowa wersja będzie napędzana 2,5-litrowym silnikiem R4 o mocy 195 KM. Jeśli to za mało, będzie można zamówić V6 3,6 l. generujący 303 KM. Nie zabraknie też wersji hybrydowej oznaczonej jako eAssist. Ma ona pod maską silnik R4 2,4 l. o mocy 180 KM.

Do sprzedaży auto trafi dopiero na początku 2013 roku.

Marcin Lewandowski

ZOBACZ TAKŻE:

Salon Nowy Jork 2012 | Fisker Atlantic

Salon Nowy Jork 2012 | Mercedes GL - pierwsze zdjęcia

Chevrolet Impala - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Agora SA