TOP 10 | Bestsellery we Francji

Pod ubiegłotygodniowym zestawieniem najlepiej sprzedających się samochodów w Niemczech, znalazło się wiele komentarzy z prośbą o sporządzenie podobnego, dotyczącego innych krajów. W związku z tym rozpoczynamy cykl "TOP 10 | Najlepiej sprzedające się samochody", w którym systematycznie będziemy umieszczać dane dotyczące sprzedaży aut w poszczególnych krajach

Te samochody kupują Niemcy

Nasz nowy cykl zaczniemy od największych rynków w Europie. Później nie zabraknie w nim mniejszych krajów (również spoza Europy), w których sprzedaż rysuje się w bardzo interesujący i zaskakujący sposób. Wstępem do "TOP 10 | Najlepiej sprzedające się samochody" było ubiegłotygodniowe zestawienie opisujące rynek niemiecki, które znajdziecie w ramce z prawej strony.

W Niemczech w czołówce znalazły się auta rodzimych marek. Dominatorem jest niezmiennie koncern Volkswagena, którego samochody sprzedają się świetnie również w innych krajach Europy. We Francji można zaobserwować trend podobny do niemieckiego - auta rodzimych marek zajmują czołowe pozycje w statystykach sprzedaży. Oto lista dziesięciu najlepiej sprzedających się samochodów we Francji (dane podsumowujące 2011 rok):

Jak widać, gust Francuzów nie jest równoważny z gustem Polaków, a tym bardziej Niemców. U naszych zachodnich sąsiadów lider francuskiego zestawienia zajął dopiero 45. pozycję. Król niemieckich statystyk (Volkswagen Golf) we Francji zajął 15. miejsce. W Polsce najczęściej wybieranym autem jest Skoda Octavia (16 042 egzemplarze), która we Francji zajęła odległą, 88. lokatę z wynikiem sprzedażowym 4 799 egzemplarzy. Zestawienia pokazują, że w gusta klientów w poszczególnych krajach najlepiej trafiają rodzime marki.

Już wkrótce kolejna część cyklu "TOP 10 | Najlepiej sprzedające się samochody".

Piotr Kozłowski, źródło: CCFA

ZOBACZ TAKŻE:

Tych samochodów nie kupują nawet Niemcy

Volkswagen wyprzedził BMW

Samochody - ogłoszenia