BMW i5 oraz i1 dopełnią i-rodzinę

W 2015 roku oferta submarki BMW o nazwie i poszerzy się o nowe, ekologiczne MPV serii 5. Rok później do sprzedaży trafi miejskie i1

BMW i8 Spyder | Galeria

Wiadomości nie zostały oficjalnie potwierdzone, choć szpiegom udało się już przyłapać zakamuflowane auta, które odpowiadają tym informacjom. BMW i5 będzie małym vanem z miejscem dla pięciu pasażerów. Do jego napędu posłuży zespół hybrydowy, w którego skład wejdzie silnik elektryczny o mocy 170 KM, wspierany przez trzycylindrową, 90-konną jednostkę benzynową. Te informacje nie zostały jednak potwierdzone i wydają się być nieco nierealne. Inne źródła donoszą, że samochód będzie oferowany zarówno z napędem hybrydowym, jak i w pełni elektrycznym.

Równolegle z trwającymi pracami nad i5 BMW opracowuje również miejski model i1. O nim wiemy jednak znacznie mniej. We wnętrzu miejskiego wozidełka ma się znaleźć miejsce dla czterech pasażerów. I1 ma szybko przyspieszać, ale nie rozpędzać się do niewiarygodnej prędkości.

Informacje na temat nowych modeli BMW są na razie bardzo rozbieżne i niepotwierdzone. Na więcej szczegółów dotyczących i1 i i5 musimy jeszcze poczekać.

Piotr Kozłowski

ZOBACZ TAKŻE:

Cała prawda o BMW

Przednionapędowy minivan i inne plany BMW

BMW - ogłoszenia

Więcej o: