Nowy Mercedes klasy C w 2014 roku

Już za dwa lata pojawi się w sprzedaży zupełnie nowy model C klasy. Mercedes rozpoczął testy prototypów na drogach publicznych

Na razie niewiele widać. Rozpoznać można długą maskę, krótki tył i mocno ściętą linię dachu. Nowa C klasa stylistycznie ma orientować się na studyjnym projekcie F800. Nowy samochód ma otrzymać sporo lekkich materiałów i dzięki temu zredukować masę własną o 20% względem poprzednika. Wersje silnikowe: C 220 CDI - 170 KM, C 250 CDI - 204 KM, C 350 - 306 KM. Z czasem pojawią się także nowe, czterocylindrowe diesle, które powstaną przy kooperacji firmy Renault. Oczywiście Mercedes też chce być "eco" więc zaproponuje wersję hybrydową i C klasę napędzaną ogniwami paliwowymi. Nie zabraknie wersji AMG, która napędzana będzie prawdopodobnie podwójnie doładowanym silnikiem V8 o mocy około 450 KM.

Nowa C klasa otrzyma szereg rozwiązań z modelu S, który wejdzie do sprzedaży już w 2013 roku.Niemal na pewno będzie to "Belt Bag" - specjalna poduszka powietrzna rozszerzająca pasy bezpieczeństwa podczas zderzenia. Ilość wersji nadwoziowych pozostanie bez zmian. W ofercie znajdzie się limuzyna, kombi, coupe oraz z czasem cabrio.

Martin Śliwa

ZOBACZ TAKŻE:

BMW serii 3 vs. Mercedes C-klasa - test porównawczy

Te samochody kupują Niemcy

Mercedes klasy C - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.