Renault Grand Kangoo

Za mało przestrzeni? Cierpisz na klaustrofobię? Potrzebujesz długiej przestrzeni ładunkowej w stosunkowo niedużym aucie?  Renault ma rozwiązanie. Nazywa się Grand Kangoo

Renault Kangoo Maxi

Renault uwielbia robić wersje Grand. Pierwszy był Grand Espace, potem przyszła pora na resztę minivanów. Na tej samej zasadzie - wydłużenia rozstawu osi - powstały dłuższe i bardziej przestronne wersje Grand Scenic, Grand Modus. Teraz przyszła pora na Kangoo.

Bazą do stworzenia Grand Kangoo jest Kangoo Maxi, przedłużona wersja dostawcza. Po odpowiednim zaaranżowaniu wnętrza stworzono wersję osobową, tzw. kombivana. Zysk jest nie tylko w postaci większej przestrzeni ładunkowej i dłuższej powierzchni załadunkowej, ale także trzeciego rzędu siedzeń. Tak więc Grand Kangoo to samochód siedmioosobowy.

Do napędu przewidziano jedynie silniki wysokoprężne 1.5 dCi o mocach 90 i 110 KM. Średnie zużycie paliwa będzie wynosić odpowiednio 5,1 i 5,5 l/100 km. Sprzedaż rusza we Francji w kwietniu. Nie wiadomo, czy ten model trafi do Polski.

Marcin Lewandowski

ZOBACZ TAKŻE:

Renault Scenic i Grand Scenic po liftingu | Galeria

Renault Megane po liftingu | Galeria

Renault Kangoo - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.