Nowe BMW M3 z 3-litrowym V6?

Portal InsideLine powołując się na źródła wewnętrzne BMW poinformował, że 3-litrowy silnik V6 w najnowszym BMW M3 jest coraz bardziej prawdopodobną opcją napędu. Najwyraźniej trwająca w bawarskiej marce rewolucja nie ominie samochodów z logo M GmbH

Przednionapędowy minivan i inne plany BMW

Informacje nie zostały oficjalnie potwierdzone, choć biorąc pod uwagę plany BMW, nie są bezpodstawne. Wszechobecny downsizing nie omija dziś samochodów sportowych i nie ominie też BMW M3. O moc najnowszej "emki" możemy być spokojni. Bawarczycy podobno planują wykrzesać z trzech litrów 435 KM. W porównaniu z obecnym modelem nie jest to drastyczny wzrost mocy. BMW chce jednak zmniejszyć masę samochodu. Nowe M3 to większa moc, lepsze osiągi i mniejsze spalanie.

InsideLine informuje, że 3-litrowe V6 będzie zupełnie nową jednostką. Jak szybko będzie w stanie rozpędzić M3 do setki i z jaką maksymalną prędkością pozwoli mknąć? Tego jeszcze nie wiadomo. Wiadomo jednak, że po raz pierwszy w historii światło dzienne jako pierwsze ujrzy M3 w odmianie czterodrzwiowej. W BMW trwa dyskusja na temat zmiany nazewnictwa wersji coupe i convertible na M4 (wcześniej powstałaby seria 4, czyli "trójka" coupe i convertible). Nie wiadomo jaką decyzję podejmą w tej kwestii Bawarczycy.

Nowe BMW M3/M4 zadebiutuje na początku 2014 roku.

Piotr Kozłowski, źródło: InsideLine .

ZOBACZ TAKŻE:

Fabryczni tunerzy | BMW M

Trzy cylindry w BMW serii 3

BMW M3 - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.