Subaru: Będzie mocniejszy BRZ

Subaru potwierdziło plotki o nadchodzącej mocniejszej wersji najnowszego coupe japońskiej marki - BRZ. Zaprzecza jednak, że silnik zostanie wyposażony w turbinę

Subaru BRZ STI Concept

Subaru uzyska większą moc m.in. dzięki zmodyfikowaniu układu wydechowego. Na razie nie wiadomo, ile koni stanie w zaprzęgu mocniejszego BRZ. Japończycy mówią jedynie, że "spełnią oczekiwania klientów". A tych nie brakuje. Brat bliźniak Toyoty GT86 cieszy się ogromnym zainteresowaniem w swojej ojczyźnie.

Popyt na Subaru BRZ czterokrotnie przekroczył zakładane wyniki sprzedaży. Pomiędzy 3 lutego a 27 marca 2012 roku w Japonii złożono 3551 zamówień na japońskiego sportowca. Japończycy są zaskoczeni aż tak ogromnym popytem na ich coupe. Tym bardziej, że prawie 80 proc. klientów decyduje się na najwyższy poziom wyposażenia.

W przyszłym miesiącu samochód trafi na rynek amerykański, z którym wiązane są ogromne nadzieje. Ponadprzeciętna sprzedaż to paradoksalnie drobny problem. Z jej powodu do końca roku do Stanów Zjednoczonych trafi jedynie 6 tys. egzemplarzy modelu. Subaru zwyczajnie nie nadąża z jego produkcją. Takich "problemów" wypada życzyć również Toyocie, której GT86 nie cieszy się już takim zainteresowaniem.

Piotr Kozłowski

ZOBACZ TAKŻE:

Toyota GT86 | Galeria

Scion FR-S - ten trzeci | Galeria

Subaru - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.