Mercedes A-klasa | Nowa galeria

Najnowsza A-klasa zrywa z wizerunkiem szarego autka o kształtach przypominających minivana. Najmniejszy Mercedes jest teraz rasowo wyglądającym hatchbackiem, którego od poprzednika dzieli przepaść. Niemcy opublikowali właśnie nową galerię zdjęć modelu

Projektanci najnowszej klasy A ułatwili jej walkę z bezpośrednią konkurencją - BMW serii 1 i Audi A3. Teraz Mercedes wygląda tak, jak powinien - ma dynamiczną linię, jest bardzo charakterystyczny, a jego wnętrze to estetyczne połączenie luksusu i sportowych akcentów. Nowy nie jest tylko wygląd karoserii i kabiny. Mercedes mówi, że A-klasa jest "kompletnie nowa, aż do ostatniego detalu".

Nowy Mercedes SL 65 AMG | Galeria

A-klasę zbudowano na nowej płycie podłogowej Mercedesa o nazwie MFA. W porównaniu z poprzednikiem najmniejszy Mercedes jest prawie o pół metra dłuższy (4292 mm) i 15 mm szerszy (1780 mm). Wysokość samochodu radykalnie zmniejszono (o 163 mm). Te wszystkie zabiegi złożyły się na bardzo dynamiczną stylistykę modelu, dodatkowo podkreśloną przez wyraźnie zarysowane przetłoczenia na drzwiach. Klasa A może się pochwalić najmniejszym współczynnikiem oporu powietrza w swojej klasie (Cx=0,26).

Na liście silników znajdzie się pięć jednostek napędzanych benzyną i trzy diesle. Najtańsza odmiana A-klasy będzie wyposażona w 1.6-litrowego benzyniaka o mocy 115 KM. Silnik to wspólne dzieło Mercedesa i Renault. Nowy hatchback będzie standardowo wyposażany w 6-biegową skrzynię manualną. Na liście wyposażenia dodatkowego znajdzie się 7-stopniowy, dwusprzęgłowy automat. Ceny nowego Mercedesa klasy A będą zbliżone do tych, które znamy z katalogów bezpośrednich konkurentów.

Zapraszamy do nowej galerii zdjęć modelu: Nowy Mercedes A-klasa | Galeria .

Piotr Kozłowski

ZOBACZ TAKŻE:

Nowy Mercedes SL "na żywo" | Wideo

Nadjeżdża ekologiczna Gelenda

Mercedes A-klasa - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.