Film: Jazda na krawędzi | Zapowiedź

Film ?Jazda na krawędzi? to dokument. Ale nie w formie nudnej relacji, strawnej tylko dla miłośników ryczących jednośladów. To świetnie zrealizowany, trzymający w napięciu film o pasji, a wręcz miłości do szybkiej jazdy na motocyklu. Jeśli nie wierzycie, powinniście pójść do kina. Nie będziecie zawiedzeni

Brakuje im piątej klepki. Na pozór normalni, ale w środku kompletnie pokręceni - tak Guy Martin wyobraża sobie opinię o zawodnikach startujących w zawodach Tourist Trophy (TT) na wyspie Man. Sam jest jednym z nich, a przy okazji jednym z faworytów do zwycięstwa w przynajmniej jednym z pięciu wyścigów.

Wyspa Man słynie z braku ograniczeń prędkości w terenie niezabudowanym (chyba, że znak stanowi inaczej)

Film "Jazda na krawędzi" (TT 3D, Closer to the edge) to dokument o przygotowaniach do serii wyścigów Tourist Trophy w 2010 roku i samych wyścigach odbywających się na drogach publicznych wyspy Man. Miłośnicy szybkiej jazdy na motocyklu doskonale znają tę destynację. To tu od 1907 roku rokrocznie organizowane są wyścigi Tourist Trophy, nazywane w skrócie TT. Wygranie choćby jednego z nich uznawane jest za ogromne osiągnięcie w karierze wyścigowej.

TT to bezsprzecznie najniebezpieczniejsze wyścigi motocyklowe na świecie. Od 1907 roku zginęło już 237 zawodników. Wyjątkowo tragiczny okazał się rok 2005, w którym doszło do 9 wypadków śmiertelnych. Ale to właśnie to niebezpieczeństwo przyciąga motocyklistów z całego świata.

Drogi wyspy Man to nie równa jak stół nawierzchnia. Na filmie zobaczymy wyraźnie niewielkie koleiny. To jednak nie przeszkadza najlepszym zawodnikom przejeżdżać trasę ze średnią prędkością powyżej 210 km/h.

Wyścigi torowe są jak wspinaczka z zabezpieczeniem. Wyścigi drogowe są jak wolna wspinaczka. Jeśli popełnisz błąd, wtedy możesz, wiesz... - cytat z filmu

Bohaterem drugiego planu jest Ian Hatchinson, który jako pierwszy w historii zwyciężył we wszystkich pięciu wyścigach.

Film został zrealizowany w technologii 3D i zdecydowanie warto obejrzeć go w tej właśnie wersji. Jest to najlepiej sprzedający się dokument w historii brytyjskiej kinematografii.

Premiera filmu: 6 kwietnia 2012 roku

Zwiastun

 

Marcin Lewandowski

ZOBACZ TAKŻE:

ŚM: Wybierz Motocykl Roku 2012 i wygraj skuter Kymco

Nowa Toyota Aygo także w wersji "extreme" Sport

Motocykle Honda - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.