Wyjątkowy Mercedes E500 na sprzedaż

Taka okazja już się nie powtórzy. Mercedes E500 wyprodukowany w latach 90-tych, po tuningu Brabusa z przebiegiem 252 km został wystawiony na sprzedaży

Mercedes zniszczył mu samochód, bo... był podróbką

Brabus to jedna z najbardziej znanych firm tuningowych na świecie, a Mercedes W124 jest jednym z najbardziej docenionych modeli Mercedesa w historii. Model E500 po tuningu Brabusa został właśnie wystawiony na sprzedaż. Właściwie nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że egzemplarz ma zaledwie... 252 km przebiegu i najprawdopodobniej nigdy nie miał właściciela. Pad maską pracuje silnik V8 o pojemności 6,5 litra i mocy 450 KM. Przyspieszenie do setki zajmuje 5,2 sekundy, prędkość maksymalna wynosi 285 km/h.

Seryjny Mercedes E500 to jedyny samochód z gwiazdą na masce, który powstał przy współpracy Porsche. Nadwozie i silnik, montowano w zakładach Porsche, później odsyłano z powrotem do lakierni Mercedesa. Tam odbywał się montaż finalny. E500 wyposażony był w automatyczną skrzynię biegów o czterech przełożeniach. Właścicielami takiego modelu byli m.in. Niki Lauda i Michael Schumacher. W 1992 roku 500E kosztował już 145 000 marek. Wyprodukowano nieco ponad 10 tysięcy egzemplarzy. Kilka z nich jeździ w Polsce.

Martin Śliwa

ZOBACZ TAKŻE:

Kabriolet od Brabusa

Brabus 800E V12 - cabrio z piekła rodem

Mercedes - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.