Dacia Citadine - nowe auto za 20 tys. zł?

Wieść niesie, iż niebawem do salonów Dacii może zawitać nowy, ciekawie zapowiadający się model. Miejskie autko wielkości Twingo w podstawowej wersji kosztować ma niecałe 5000 euro

Dacia Duster vs Mercedes G. Test wideo

Podczas ostatnich targów w Genewie rumuńska firma dumnie prezentowała swojego nowego minivana. Dacia Lodgy to interesująca propozycja nie tylko dlatego, że potrafi przewieźć nawet siedem osób. Praktyczny MPV kusi też wyjątkowo okazyjną ceną - nowe auto można mieć już za 9 900 euro. Kilka dni temu w sieci pojawiły się plotki jakoby Dacia szykowała kolejny model, który będzie można kupić za połowę tej kwoty.

>>> Dacia z etykietką "Made in Africa" <<<

O samym aucie wciąż wiadomo niewiele. Spekuluje się jedynie, że będzie to samochód rozmiarów Renault Twingo, a pod maskę najprawdopodobniej trafią trzycylindrowe silniki benzynowe o pojemności 0,9 litra i mocach od 60 do 95 koni mechanicznych. W przeciwieństwie do swojego francuskiego kuzyna, miejska Dacia będzie miała nadwozie pięciodrzwiowe. Mikrus z Rumunii zostanie najprawdopodobniej ochrzczony imieniem Citadine.

Bartosz Sińczuk

ZOBACZ TAKŻE:

Dacia z fabryczną instalacją LPG

Dacia Duster z sercem Nissana GT-R

Dacia Duster - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.