Fabryka Fiata Pandy zamknięta

Przez protesty we Włoszech pięć fabryk Fiata przerwało produkcję. Na ich liście znalazły się również zakłady w Pomigliano, skąd wyjeżdżają nowe Pandy

Fiat Panda vs Volkswagen Up! vs Kia Picanto

Fiat poinformował, że przez trwające we Włoszech protesty przez ostatnie trzy tygodnie wyprodukował o 20 tys. samochodów mniej niż zakładał. Powodem są trwające protesty wynikające z zatwierdzonego projektu budżetu premiera Mario Montiego. Kierowcy samochodów ciężarowych blokują główne ulice kraju, protestując przeciwko wprowadzonym podatkom na paliwo. Spotkanie prezesa koncernu Sergia Marchionne z premierem Włoch ustalono na najbliższe dni.

Fiat jest nie tylko największym płatnikiem podatków we Włoszech, ale również posiadaczem pakietu kontrolnego amerykańskiego Chryslera. Marchionne przejął posadę prezesa w 2004 roku. Wówczas rozpoczął restrukturyzację fabryk. Na jego nieszczęście związki zawodowe nie zgadzały się na wszystkie z proponowanych przez niego rozwiązań. Mimo oporu udało się jednak wprowadzić elastyczny system pracy.

W tym tygodniu ujawniono, że prezes Fiata dostał wyrównanie w wysokości 14,5 mln euro, w tym 2,5 mln euro gotówki, a resztę w udziałach firmy.

Piotr Kozłowski, źródło: Rzeczpospolita

ZOBACZ TAKŻE:

Wielka galeria nowej Pandy

Fiat Panda (2003-2008)

Fiat Panda - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.