Nadjeżdża flagowa limuzyna Citroena?

Citroen opublikował oficjalne teasery nowego modelu z serii DS. Prawdopodobnie chodzi o flagowy model serii - DS9. Na razie jednak informacje na temat modelu są filtrowane przez PR-ową machinę

Citroen DS5 | Galeria

Ze zdjęć wynika, że model jest wzorowany na Citroenie Metropolis Concept, który był studyjną wizją flagowej limuzyny francuskiej marki. Co prawda Francuzi nie potwierdzili, że jest to jego produkcyjna odmiana, ale można przypuszczać, że tak właśnie jest. Nowe auto z serii DS może nosić nazwę DS9 i już wkrótce dołączyć do reszty rodziny, w której obecnie znajduje się trzech członków - DS3, DS4 i DS5.

Głównym rynkiem zbytu modelu DS9 będą Chiny, gdzie nowy model mógłby konkurować z prestiżowymi, niemieckimi limuzynami. Poprzednie doniesienia sugerują, że flagowa limuzyna Citroena będzie zbliżona proporcjami do wspomnianego Metropolis Concept, który mierzył 5 300 mm długości i 2 000 mm szerokości. DS9 miałoby powstać na zmodyfikowanej platformie chłodno przyjętego przez rynek C6.

Na razie nie wiadomo jednak, czy widoczny na teaserach samochód to DS9. Możliwe, że Citroen szykuje auto nieco od niego mniejsze, które byłoby pozycjonowane powyżej DS5. Bez względu na to, w niedalekiej przyszłości rodzina DS poszerzy się o kolejny model.

Piotr Kozłowski

ZOBACZ TAKŻE:

Citroen DS3 (prawie) Cabrio

Ceny Citroena DS4 startują od...

Citroen DS3 - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.