Kia ProCeed - pierwszy szkic

Nowa Kia ProCeed będzie wyróżniać się na tle pięciodrzwiowego hatchbacka podobnie jak poprzednik. Pod maskę trafią mocne silniki z turbodoładowaniem

Salon Genewa 2012 | Kia Cee'd

Podczas tegorocznego salonu samochodowego w Genewie Kia "poszła na całość" i zaprezentowała od razu nowego Ceeda w wersji pięciodrzwiowego hatchbacka i kombi. Do kompletu brakuje już tylko usportowionej odmiany trzydrzwiowej.

Podobnie jak w przypadku poprzednika ProCeed będzie czymś więcej, niż tylko pozbawionym jednej pary drzwi kompaktem. Niższe nadwozie, bardziej dynamiczna linia i jak można wnioskować ze szkicu brak okienka przed przednimi drzwiami uczynią go bardziej sportowym.

Zawieszenie będzie sztywniejsze, a na pokładzie znajdzie się nowy system Flex Steer z trzema trybami jazdy: komfortowym, normalnym i sportowym. Aby jednak auto można było uznać za sportowe pod maską muszą pracować pełne momentu jednostki. Gama silników ma zostać przeniesiona z Ceeda, ale ProCeed będzie miał coś więcej.

Oprócz standardowych silników 1.4 MPI (100 KM) i 1.6 GDI (135 KM) w ProCeedzie znajdzie się też doładowany 1.6 T-GDI. Nie wiadomo jednak na którą wersję mocy zdecyduje się Kia, na 183 KM z europejskiego, czy 200 KM z amerykańskiego Velostera Turbo. Ta druga opcja pozwoliłaby na nawiązanie walki z europejskimi hot-hatchami.

Nowości silnikowe obejmują jeszcze jedną jednostkę. Jest to 1.2 T-GDI, czyli silnik benzynowy z bezpośrednim wtryskiem paliwa i doładowaniem. Jego moc wciąż jest zagadką, ale szacuje się, że będzie to ok. 120 KM.

Marcin Lewandowski

ZOBACZ TAKŻE:

Konfrontacje: Fiat Panda vs. Kia Picanto vs. VW Up

Kia Sorento przeszła lifting

Kia cee'd - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.