Skoda planuje nowe SUV-y i MPV

Po prezentacji Citigo, małego autka segmentu A, Skoda będzie prezentować coraz to większe modele. W planach są m.in. dwa SUV-y/crossovery i dwa minivany

Grupa Volkswagena ma ambitne plany , na których marki zależne mogą tylko skorzystać. Każda ma szansę na rozbudowę swojej gamy modelowej o kolejne modele. W przypadku Skody oznacza to przynajmniej pięć nowych modeli.

Samochody z demoludów, czyli czym jeździliśmy za komuny

Na pierwszy ogień pójdzie MissionL, czyli model który zastąpi Octavię Tour. Kolejna Octavia (III) będzie z kolei nieco większa.

Skoda Yeti nie odniosła w Polsce sukcesu, ale globalnie sprzedaje się całkiem nieźle. Zachęciło to Skodę do poszerzenia oferty crossoverów. Pierwsze informacje na ten temat pojawiały się jeszcze w zeszłym roku. Teraz zostały potwierdzone przez Eckharda Scholtza, dyrektora technicznego Skody. Wiadomo więc, że w niedalekiej przyszłości Skoda planuje dwa nowe modele uterenowione. Pierwszy zastąpi produkowane od 2009 roku Yeti, ale jeszcze chwilę trzeba będzie na niego poczekać. Debiut przewidziano na rok 2015. Rok później na rynku zadebiutuje większy SUV mieszczący siedmioro pasażerów. Najprawdopodobniej będzie wielkości Audi Q5.

Równolegle z nowymi SUV-ami Skoda będzie pracować nad zastąpieniem Roomstera. To także będą dwa modele. Pierwszy wielkości VW Tourana zadebiutuje w 2014 roku, drugi będzie większy i pomieści siedmioro pasażerów, ale pojawi się dopiero w 2016 roku.

Marcin Lewandowski

ZOBACZ TAKŻE:

Używane: Skoda Superb (2001 - 2008)

Skoda Citigo 5d na nowych zdjęciach

Skoda Fabia - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Agora SA