Volvo V40 - poduszka powietrzna dla pieszego | Wideo

Podczas salonu samochodowego w Genewie Volvo zaprezentowało model V40. Auto zostało wyposażone w ciekawą nowinkę techniczną - poduszkę powietrzną dla... pieszych

Salon Genewa 2012 | Volvo V40

To, że Volvo przykłada ogromną wagę do tematu bezpieczeństwa pasażerów, nie powinno być dla nikogo niespodzianką. Okazuje się, że nie mniej ważne jest dla szwedzkiej firmy zdrowie pieszych. Najnowszy model - V40 - został wyposażony w innowacyjny airbag, który chroni ich w razie potrącenia.

Jak to działa? Kiedy czujniki z przodu auta zarejestrują, że doszło do kolizji z pieszym, spod maski wystrzeliwuje poduszka powietrzna, która pokrywa mniej więcej 1/3 powierzchni przedniej szyby, a dodatkowe wypustki airbaga zasłaniają przednie słupki. System ten ma zapobiec, lub przynajmniej zredukować, ewentualne obrażenia głowy, jakie pieszy mógłby odnieść podczas potrącenia.

Działanie nowatorskiego systemu możecie podziwiać na znajdującej się poniżej komputerowej animacji.

Zobacz wideo

Czy inny producenci pójdą w ślady Volvo i swoich najnowszych modelach zastosują analogiczne rozwiązanie? Pożyjemy, zobaczymy. A co Wy myślicie o poduszce powietrznej dla pieszych? Czekamy na komentarze.

Bartosz Sińczuk

ZOBACZ TAKŻE:

Volvo S60 | Za kierownicą

Zielone światło dla SARTRE

Volvo V40 - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.