Audi kupuje Ducati

Wszystko wygląda na to, że nie Mercedes a Audi przejmie mocno zadłużoną markę Ducati. Niemcy z Wolfsburga zastrzegli sobie prawo pierwokupu do połowy kwietnia tego roku. Byłaby to jedenasta marka w koncernie Volkswagena

800 mln euro - to cena za Ducati łącznie z zadłużeniem firmy. Włosi sprzedawali ostatnio 40 tysięcy motocykli. Audi obiecuje wprowadzić nowe technologie i więcej nowych pomysłów.

AMG i Ducati - Tandem marzeń?

Szef rady nadzorczej Ferdinand Piëch chce dzięki temu powrócić do tradycji budowania motocykli przez DKW i NSU. Również Audi w latach 70-tych zaprezentowało prototyp motocykla Z02. Oprócz Audi marką Ducati interesuje się Mahindra jak i bliżej nieznana firma z Chin.

A jeszcze w ubiegłym roku głośno było o współpracy Ducati i Mercedesa. W połowie czerwca 2011 Ola Källenius i Gabriele del Torchio złożyli w Los Angeles podpisy na umowie o współpracy. Jej pierwsze widoczne rezultaty to wspólne działania marketingowe, na przykład wsparcie AMG dla teamu Ducati w MotoGP. Podczas wybranych imprez AMG uczestnicy mogli jeździć motocyklami Ducati, i na odwrót. Mówiło się także, że na tym współpraca się nie skończy. Czy plany szefów Mercedesa pokrzyżuje Audi?

Martin Śliwa

ZOBACZ TAKŻE:

Dziecko Mercedesa i Ducati

Audi TT RS Plus

Audi - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.