Fiat i Volvo w jednej drużynie?

Niedawno informowaliśmy o toczących się rozmowach pomiędzy grupą PSA a General Motors. Teraz spekuluje się o współpracy Fiata oraz Volvo. Czym Włosi i Szwedzi mogliby się wymienić?

GM w związku z PSA?

Fiat bardzo blisko współpracuje z amerykańskim Chryslerem, czego efektem są nowe modele w gamie włoskiej marki - m.in. Fiat Freemont i kolejne modele Lancii. Brakuje mu jednak kogoś, z kim mógłby opracowywać samochody przeznaczone stricte na rynek europejski. W tym mogłoby pomóc Volvo, które należy do chińskiego Geely. Oczywiście, nic za darmo.

Volvo opracowuje płytę podłogową Scaleable Product Architecture, na której w przyszłości zbuduje prawie wszystkie swoje modele. Pozostanie jednak problem, na czym oprzeć najmniejsze samochody szwedzkiej marki, które nie mogłyby powstać na wspomnianej platformie. I właśnie ten szwedzki problem mogliby rozwiązać Włosi, którzy z powodzeniem sprzedają w Europie model 500 i Panda.

Na razie nie wiadomo, jak dokładniej miałaby wyglądać współpraca obu marek, ani czy de facto do niej dojdzie. W dobie oszczędności i wszechobecnych aliasów producentów motoryzacyjnych fakt współpracy Volvo i Fiata nie powinien jednak nikogo dziwić.

Piotr Kozłowski

ZOBACZ TAKŻE:

Europa Środkowa i jej samochodowe hity

Volvo V40 | Galeria

Fiat - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.