Salon Genewa 2012 | Disco Volante

To jeden z najładniejszych samochodów pokazanych w Genewie. I jeśli jesteś posiadaczem małej fortuny oraz odpowiedniego modelu samochodu, możesz go sobie zamówić

Carrozzeria Touring jest autorem jednego z najbardziej spektakularnych samochodów pokazanych podczas tegorocznego salonu w Genewie. Piękny czerwony bolid odwołuje się do przeszłości i jest hołdem dla wyścigowej Alfy Romeo C52 Disco Volante, która także była tylko prototypem.

Touring Superleggera Disco Volante podobnie jak auto sprzed 60 lat bazuje na podzespołach Alfy Romeo. Tym razem za bazę służy 8C Competizione. Tak więc pod maską Disco Volante powinien pracować silnik V8 4,7 l. o mocy 450 KM. Powinien, gdyż auto pokazane w Genewie to tylko pusty w środku model.

To na szczęście nie przeszkadza podziwiać linii nadwozia, które mogą przywodzić na myśl Fiata Coupe (przód), lub Lancią Fulvię (pas tylny), ale w sumie tworzą zgraną i zgrabną całość.

Czy takie auta powstaną w rzeczywistości? Teoretycznie tak. Jeśli jesteś posiadaczem Alfy Romeo 8C Competizione i znudziły cię jej kształty, możesz oddać swoje cacko w ręce Carrozzeria Touring, a oni po ośmiu miesiącach oddadzą ci jeżdżącą Alfę Romeo 8C Disco Volante.

Pytanie tylko czy warto psuć jedno dzieło sztuki, by stworzyć kolejne? Zapraszamy do dyskusji.

Zobacz wideo

Marcin Lewandowski

ZOBACZ TAKŻE:

Salon Genewa 2012 | Hostessy | Wideo

Zagato - co mu zadzięczamy?

Alfa Romeo 156 - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.