BMW M5 w trzech nowych wydaniach

Podwójnie doładowany silnik nowego BMW M5 pozwala firmom tuningowym nieco popuścić wodze fantazji. Pierwsze tego efekty można było zobaczyć na salonie samochodowym w Genewie

Hamann Motorsport - już po pierwszym spojrzeniu widać, że Hamann mocno wziął się do pracy. Nowe zderzaki, nakładki na progi, spoilery, karbonowe nakładki. O powściągliwości nie ma mowy. Do tego kompletu idealnie pasują 21 calowe felgi. Na początek przygotowano dwa wzory. Całość uzupełniają sportowe hamulce, nowy układ wydechowy i silnik "dłubnięty" na 720 KM! To o 160 więcej niż seryjny silnik M5.Wnętrze Hamanna M5 F10 można sobie przerobić według indywidualnego gustu. Do naszej dyspozycji stoją takie dodatki jak skóra, alkantara, aluminium i karbon. Możemy wyłożyć sobie deskę rozdzielczą skórą czy zamontować nowe, aluminiowe pedały.

AC Schnitzer - zmodernizowane M5 z tej firmy tuningowej nosi nazwę S5 Sport. Zdecydowano się na nieco mniej agresywny kit karoserii niż np. w Hamannie. AC Schnitzer stawia na dokładki na przedni zderzak i dyfuzor przy tylnym zderzaku wykonane z włókna węglowego. Wnętrze też bez szaleństw, utrzymane raczej w eleganckiej atmosferze. Sportowe akcenty to polakierowane na niebiesko elementy deski rozdzielczej. Jeśli ktoś chce może sobie zamówić pokrętło systemu i-Drive z logiem firmy AC Schnitzer.Pod maską dzieje się nieco więcej. Po modyfikacjach sportowa limuzyna przerobiona w Achen osiąga moc 620 KM i 790 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Co jeszcze? Zawieszenie można obniżyć o 25 mm, wybrać jedną z trzech linii aluminiowych felg w rozmiarach od 20 i 21 cali.

G Power - ta firma kojarzy się zawsze z mega mocnymi przeróbkami. Chcecie 730 KM w BMW? Proszę bardzo. Oto model Hurricane. 725 KM w modelu X6? Model Typhoon miał dokładnie tyle. A teraz G Power zaprezentowało nowe M5 z fabrycznym oznaczeniem F10. Liczycie na kolejny rekord? Nic z tego. 640 KM i 777 Nm brzmi dobrze, ale Hamann ma więcej mocy. Ciekawe czy za niedługo zobaczymy jeszcze mocniejszą wersję M5 made in G Power? Z tego co wiemy to właśnie pracują nad wersją Hurricane II. Poza zmianami w silniku bawarski tuner oferuje obniżone zawieszenie, nowe wzory 21 calowych felg o nazwie "Silverstone RS"i "Silverstone Clubsport ".

Martin Śliwa

ZOBACZ TAKŻE:

BMW M5 | Za kierownicą

BMW M5 bez tajemnic

BMW 520 - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.