Polacy rejestrują więcej samochodów

W lutym w Polsce zarejestrowano 23,8 tys. samochodów. To o 9 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Powodem są ciągle trwające promocje i salonowe nowości. Najlepsze wyniki w Polsce osiągają Skoda, Toyota i Opel

Nie ma co do tego wątpliwości rzecznik prasowy Toyota Motor Poland Robert Mularczyk. Za dwucyfrowym wzrostem sprzedaży w zeszłym miesiącu stoi wprowadzenie nowego Avensisa , który pozwolił Toyocie wskoczyć na drugie miejsce w rankingu marek. W lutym co trzecim sprzedanym samochodem tej marki był właśnie ten model. To wręcz historyczne osiągnięcie, które pozwoliło Toyocie powrócić do czołówki po latach przerwy.

Jakie auta lubią Polacy?

Nowości i promocje mają wpływ na sprzedaż również wśród innych marek. W Chevrolecie nowe Aveo stanowi ponad połowę sprzedawanych samochodów. Wynik sprzedażowy tego modelu wzrósł względem analogicznego okresu ubiegłego roku o 29 proc. Wzrosty odnotował również Hyundai i Volkswagen.

Jeżeli kluczem do poprawy kurczącego się rynku motoryzacyjnego mają być nowości, to o wyniki finansowe w tym roku powinniśmy być spokojni. Szczególne nadzieje ze swą nowością wiąże Fiat, którego wyniki sprzedażowe w lutym tego roku spadły o 12 proc. Sytuację, w której znalazła się włoska marka, może zmienić nowa Panda . Również Seat liczy na swoje nowe modele - poliftingową Ibizę , Mii oraz nowe Toledo , którego zapowiedź podziwialiśmy na Salonie Samochodowym w Genewie.

Ci, którym wiedzie się dobrze, też chcą poprawić swoje wyniki. Mowa o Skodzie, której bestselerem może stać się model Citigo . Czeska marka przewodzi polskiemu rynkowi ze wzrostem sprzedaży wynoszącym od początku roku 13,4 proc. Od początku roku w Polsce zarejestrowano 6,4 tys. aut czeskiej marki. Na drugim miejscu jest Toyota z 8-procentowym wzrostem. Trzecie miejsce należy do Opla (+7,5 proc.).

Piotr Kozłowski, źródło: DGP, PZPM, CEP .

ZOBACZ TAKŻE:

Gorączka wyprzedaży w salonach

Najpopularniejsze modele w Polsce

Samochody - ogłoszenia

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.