Salon Genewa 2012 | Rolls-Royce Phantom Series II

Nawet Rolls-Royce musi iść z rytmem czasu. Podczas salonu samochodowego w Genewie model Phantom doczekał się nowego wcielenia

Phantom Coupe na ulicach Warszawy

Phantom Series II to flagowy model Rolls-Royce'a oferowany jako stylowa limuzyna, eleganckie coupe (Phantom Coupe) i ekskluzywny kabriolet (Drophead Coupe). Jeden z najbardziej ekskluzywnych samochodów na świecie doczekał się modernizacji a to w tej firmie nie często się zdarza. Co się zmieniło?

Dla nas niewiele, ale według standardów Rollsa bardzo dużo. Okrągłe lampy zastąpiono prostokątnymi, które działają w technologii LED i mają funkcję doświetlania zakrętów. Zmieniono również kształt zderzaka. Z zewnętrznych zmian... to wszystko. We wnętrzu poprawiono system nawigacji, który wyświetlany jest na 8,8 calowym monitorze z możliwością pokazywania map w 3D. Poprawiono również system czujników parkowania. W takim gigancie może się to okazać bardzo przydatne.

Również pod karoserią nowy Phantom ma kilka nowości. Największą z nich jest nowa, ośmiobiegowa automatyczna skrzynia, która ma jeszcze płynniej współpracować z dwunastocylidrowym silnikiem.

Jeszcze jedna ważna informacja ze świata bogatych: nowa generacja Phantoma będzie zużywała o 10% mniej paliwa (średnio 14,6 l/100 KM) i wypluwała mniej substancji szkodliwych do atmosfery (347 g/km, poprzednik 385 g/km). W sprzedaży już tego lata. Życzymy wygranych w totka.

Martin Śliwa

ZOBACZ TAKŻE:

Rolls-Royce top marką wśród producentów aut

Rolls-Royce Ghost od Mansory

Rolls-Royce - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.