Salon Genewa 2012 | Dacia Lodgy od 9 900 euro

Mając w kieszeni nieco ponad 41 tys. zł i przymierzając się do zakupu 4,5-metrowego MPV, byliśmy skazani na przeglądanie ofert samochodów używanych. Już niebawem się to zmieni, bo w ofercie Dacii pojawi się model Lodgy

Dacia z etykietą "Made in Africa"

9 900 euro to cena, którą oficjalnie podała Dacia. Nie ma wątpliwości, że w Polsce samochód będzie nieco droższy, ale i tak jego cena będzie bardzo atrakcyjna. W ofercie rumuńskiej marki znajdzie się odmiana 5- i 7-osobowa. Wnętrze Lodgy oferuje wiele przestrzeni nawet w trzecim rzędzie siedzeń. Po ich rozłożeniu do dyspozycji pozostaje 207 litrów przestrzeni bagażowej. Złożenie ostatniego rzędu zwiększy ją do 827 litrów. 2 617 litrów - tyle przestrzeni na bagaże zyskamy wtedy, gdy na swoim miejscu pozostanie jedynie fotel kierowcy i pasażera.

Dacia Lodgy będzie oferowana z czterema silnikami: benzynowymi 1.6 MPI (105 KM) i doładowanym 1.2 TCe (115 KM) oraz wysokoprężnymi 1.5 dCi (90 i 110 KM). Model zapoczątkował zupełnie nowy język stylistyczny rumuńskiej marki, który prezentuje się znacznie lepiej i nowocześniej od tego, co mogliśmy zobaczyć dotychczas. A jak Lodgy wypada na tle konkurencji?

Siedem miejsc oferuje Renault Grand Scenic (4,56 m długości), które w promocji można nabyć za 75 450 zł (85 450 zł - detal.). W tej cenie otrzymamy najtańszą odmianę modelu z 1.4-litrowym benzyniakiem o mocy 130 KM. Oczywiście ważną kwestią jest również wyposażenie standardowe, którym Scenic niewątpliwie przewyższy Lodgy (lista wyposażenia standardowego modelu jest jeszcze nieznana), ale za zaoszczędzone około 30 tys. zł wyposażymy rumuńsko-francusko-afrykańskie MPV praktycznie we wszystko. Pod względem ceny Lodgy nie ma sobie równych.

Piotr Kozłowski

ZOBACZ TAKŻE:

Dacia z fabryczną instalacją LPG

Dacia Duster z sercem Nissana GT-R

Dacia Duster - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.