Salon Genewa 2012 | Lamborghini Aventador J Speedster

Na Salonie Samochodowym w Genewie zadebiutował Lamborghini Aventador J Speedster. Powstał tylko jeden egzemplarz modelu, który sprzedano za... 2 200 000 euro!

Za takie pieniądze można kupić naprawdę dużo. Choć jedyny na świecie Aventador J Speedster to prawdziwy, arcypiękny rarytas, to posiadacze takiej kwoty mogą zasilić swój przydomowy garaż dziesięcioma sztukami Ferrari Californi. Wówczas w ich kieszeni pozostanie jeszcze 75 tys. euro na drobne wydatki. Można jednak postąpić jeszcze rozważniej i zdecydować się na Hyundaia Genesisa Coupe w podstawowej wersji. Dokładniej na 79 egzemplarzy modelu i 68 300 zł, które pozostaną na koncie. Wróćmy jednak do wyjątkowego projektu Lamborghini.

Lamborghini zwiększyło sprzedaż o 23 proc.

Aventador J Speedster to najniższe auto, jakie kiedykolwiek zostało wyprodukowane w Sant'Agata Bolognese. Mierzy zaledwie 1 100 mm. Ten wynik jest okupiony nie tylko brakiem dachu, ale i przedniej szyby. Lusterko zamontowano na ramieniu ponad deską rozdzielczą. Karoseria jest "pocięta" i powyginana we wszystkich kierunkach. Całość wygląda po prostu obłędnie. Krwistoczerwony lakier kontrastuje z czarnym wykończeniem wnętrza, felgami i wieloma elementami nadwozia. Krzykliwa stylistyka została wsparta odpowiednim silnikiem.

Choć serce Aventadora J Speedster jest znane z odmiany coupe, to moc 700 KM i 690 Nm maksymalnego momentu obrotowego nadal robią wrażenie. Moment przekazywany jest na wszystkie koła za pośrednictwem piekielnie szybkiej przekładni Lamborghini ISR. Prawdopodobnie Włosi nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa w dziedzinie szalonych projektów. Już spekuluje się na temat jeszcze ostrzejszej odmiany tego auta. Czy to w ogóle możliwe?

Piotr Kozłowski

ZOBACZ TAKŻE:

Przyszłość Lamborghini

Lamborghini za 2 mln euro

Lamborghini Aventador - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.