Salon Genewa 2012 | Premiery od A do Z

Już za kilka dni ruszają 82. Międzynarodowe Targi Samochodów w Genewie. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was przewodnik po najważniejszych tegorocznych premierach. Ale to nie wszystko. Podczas dni prasowych (wtorek, środa) będziecie mogli śledzić na żywo wideo-relacje z wybranych motoryzacyjnych debiutów

Zapraszamy do śledzenia genewskich wydarzeń na moto.pl. We wtorek i środę, oprócz gorących galerii, będziecie mogli na żywo obejrzeć wideo-premiery wybranych modeli

Salon genewski to jedna z najbardziej prestiżowych samochodowych imprez na świecie. Nic dziwnego, że producenci przyjeżdżają tu obładowani gorącymi nowościami. Producenci nierzadko pomijają imprezy o mniejszej randze, by właśnie w Szwajcarii zaprezentować swoje najnowsze koncepty. Jakich nowości możemy spodziewać się w tym roku?

Wizyty w Genewie na pewno nie będą żałować miłośnicy maszyn sportowych. Ferrari F12berlinetta, Aston Martin V12 Zagato, Audi RS4 Avant, BMW M6 czy Mercedes SL z dopiskiem AMG to tylko niektóre z nowych modeli ze sportowym pazurem. Zwolennicy ekologii będą mogli obejrzeć Yarisa w wersji hybrydowej, supersportowy elektryczny prototyp Infiniti i produkcyjną wersję Renault Zoe. W Szwajcarii zadebiutuje też sporo modeli popularnych, bardzo ważnych dla europejskich oddziałów firm. Chevrolet przywiezie Cruze'a w wersji kombi, Kia - nowego Cee'da, a Mercedes nową generację A-klasy. Audi pokaże nowe A3, a Volkswagen, Skoda i Seat - pięciodrzwiowe wersje swoich mikrusów.

Poniżej znajdziecie listę najważniejszych genewskich debiutów (aby dowiedzieć się więcej o wymienionych modelach, wystarczy kliknąć w nazwę lub zdjęcie). O tych autach, producenci postanowili opowiedzieć jeszcze przed ich oficjalną premierą. Nie mamy jednak wątpliwości, że duża cześć firm chowa w rękawie przynajmniej jednego ukrytego asa.

Genewski salon otworzy swoje podwoje dla gości już we wtorek, ale pierwsze dwa dni przeznaczone są dla dziennikarzy. Reszta miłośników motoryzacji musi poczekać z odwiedzinami do czwartku. Dorośli zapłacą za wstęp 16 szwajcarskich franków (ok. 55 zł), dzieci 9 (ok. 31 zł).

Redakcja Moto.pl

Więcej o: