Salon Genewa 2012 | Volkswagen Golf GTI Cabrio

To już pewne. Na Salonie Samochodowym w Genewie Volkswagen zaprezentuje Golfa GTI Cabrio. Zakryty płóciennym dachem kabriolet będzie napędzany silnikiem znanym ze standardowego Golfa GTI

Oznacza to, że pod maską najnowszego dzieła niemieckiej marki znajduje się dwulitrowy silnik TSI o mocy 210 KM. Nowe GTI jest zatem najmocniejszą produkcyjną odmianą Golfa Cabrio w historii. Volkswagen zapewnia, że składany dach nie wpływa negatywnie na praktyczność modelu. Proces jego składania trwa 9,5 sekundy, a cieszący się wiatrem we włosach kierowca nadal będzie miał do dyspozycji 250 litrów przestrzeni bagażowej. Składanie dachu może się odbywać przy prędkości nieprzekraczającej 30 km/h.

We wnętrzu też czuć atmosferę GTI

210 KM drzemiących pod maską pozwala rozpędzać się do setki w 7,3 sekundy. Wskazówka prędkościomierza może wskazywać maksymalnie 237 km/h. Wyposażenie Golfa GTI Cabrio w dwusprzęgłowe DSG ogranicza prędkość maksymalną do 235 km/h. Volkswagen zapewnia, że średnie zużycie paliwa wynosi 7,6 l/100 km (7,7 l/100 km w przypadku wersji z DSG).

Wygląd nowego kabrioletu już na pierwszy rzut oka przywodzi na myśl samochody oznaczone logo GTI. 17-calowe felgi o charakterystycznym kształcie, przedni zderzak z dużym wlotem powietrza, tylny z dyfuzorem, w który wkomponowano dwie końcówki układu wydechowego oraz charakterystyczny grill z czerwonymi pasami i logo edycji specjalnej - GTI jak się patrzy.

Oficjalna premiera Volkswagena Golfa GTI Cabrio odbędzie się 6 marca na Salonie Samochodowym w Genewie. Pierwsze egzemplarze modelu wyjadą z fabryk w czerwcu bieżącego roku. Miesiąc później trafią do salonów.

Piotr Kozłowski

ZOBACZ TAKŻE:

Volkswagen Golf GTI Edition 35

Volkswagen Golf R Cabrio

VW Golf Cabrio - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.