Salon Genewa 2012 | BMW M135i Concept

BMW przedstawiło niedawno światu nową rodzinę fabrycznie podkręconych modeli opatrzonych metką M Performance. Po wysokoprężnych M550d, X5 M50d i X6 M50d przyszedł czas na pierwsze auto z silnikiem benzynowym

BMW 1 M Coupe | Test i wideo

Jedną z ozdób genewskiego stoiska BMW będzie prototyp bardzo gorącego hatchbacka. Studyjna "jedynka" ma przeprojektowany przedni zderzak z dużymi wlotami powietrza, zmieniony zderzak tylny ze zintegrowanymi końcówkami wydechu, obniżone zawieszenie i koła z 18-calowymi obręczami. Przede wszystkim jednak, ma troje drzwi. A skoro (mimo przydomka Concept) wygląda na auto gotowe do produkcji seryjnej, bez wątpienia jest to także zwiastun trzydrzwiowej wersji nowego BMW serii 1.

Jeśli auto trafi do salonów w niezmienionej formie, może ostro namieszać w segmencie hot hatchów. A to dlatego, że pod maską genewskiego prototypu drzemie krzepkie 3-litrowe R6 wspomagane dwiema turbosprężarkami. W informacji prasowej możemy przeczytać, że na koła tylnej osi trafia "ponad 300" koni mechanicznych. Poza tym, auto otrzymało od inżynierów nowe, sportowe zawieszenie i skuteczniejszy układ hamulcowy, wszystko z logo M GmbH.

Zapraszamy do galerii BMW M135i Concept .

Bartosz Sińczuk

ZOBACZ TAKŻE:

Wysyp nowości do BMW serii 1

BMW serii 1 od 99 900 zł

BMW - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.