Nowy Fiat Panda od 32 990 zł

Przy okazji krajowej premiery nowej Pandy, polski oddział Fiata ogłosił ceny auta. Za następcę włoskiego bestselleru trzeba będzie zapłacić przynajmniej 32 990 zł

Nowy Fiat Panda | Pierwsza jazda

Z niecierpliwością czekaliśmy na cennik nowej Pandy. A to dlatego, że pięciodrzwiowy Volkswagen Up! z ceną 32 350 zł ustawił poprzeczkę naprawdę wysoko (choć w tym przypadku, wypadałoby powiedzieć - nisko). Spodziewaliśmy się, że Fiat będzie próbował, nawet symbolicznie, pokonać niemieckiego mikrusa właśnie w cennikach. Jest inaczej.

>> VW Up! teraz w wersji pięciodrzwiowej <<

Najtańszą odmianę Pandy, z benzynowym 1.2 o mocy 69 KM i w czteroosobowej wersji Fresh (nowość w gamie), wyceniono na 32 990 zł. Miłośnicy jednostek wysokoprężnych będą musieli dołożyć 11 tys. złotych, a klienci chcący wypróbować Silnik Roku 2011 (dwucylindrowy, turbodoładowany motor o pojemności 0,9 l) - kolejne 4 tys. zł.

W momencie premiery rynkowej nowa Panda dostępna jest wyłącznie w wersji z napędem na koła przednie (wkrótce pojawi się także nowa Panda 4x4). Dostępne są dwa wzory kołpaków na felgi stalowe oraz dwa wzory kół z lekkiego stopu o średnicy 14 i 15 cali. Nowością jest "Blue&Me TomTom LIVE", który łączy zalety zintegrowanego systemu informacyjnego i przenośnej nawigacji. W najbliższym czasie dostępny będzie także system zapobiegania kolizjom przy niskich prędkościach LSCM, który potrafi wykrywać przeszkody w pobliżu pojazdu i automatycznie uruchamia hamulce przy prędkościach nie przekraczających 30 km/h.

Nowa Panda zadebiutuje w polskich salonach już w przyszłym tygodniu. 29 lutego Fiat zaprasza na tzw. "dni otwarte".

Bartosz Sińczuk

ZOBACZ TAKŻE:

2-milionowy Fiat Panda z Polski

Fiat Panda dla żądnych wrażeń

Fiat Panda - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.