Salon Genewa 2012 | Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse

Na nadchodzących targach motoryzacyjnych w Genewie Bugatti zaprezentuje auto, na którego temat mówiło się już od dłuższego czasu. Vitesse to połączenie Veyrona Grand Sport i Super Sport. Mieszanka wybuchowa

Co potrafi pozbawiony dachu Veyron z silnikiem o mocy 1200 KM? Tego jeszcze nie wiadomo, bo Bugatti nie podało oficjalnych osiągów modelu Vitesse. Faktem jest, że "zwykły" Grand Sport rozpędza się do 369 km/h. Czy najnowsze dzieło będzie w stanie przekroczyć 400 km/h? Możliwe. Pewne jest, że na brak wiatru we włosach kierowca nie będzie mógł narzekać.

Olbrzymi sukces odmiany Super Sport zmusił nas do poprawienia osiągów wersji roadster. Kolejny raz nasi inżynierowie na nowo zdefiniowali granice tego, co technicznie możliwe. Daliśmy z siebie wszystko, aby można było doświadczyć jeszcze wyższych prędkości w wersji pozbawionej dachu - powiedział prezes Bugatti Wolfgang Dürheimer.

Ceny nowego modelu mają startować od około dwóch milionów euro (bez podatków). Na więcej oficjalnych informacji na temat Bugatti Veyrona Grand Sport Vitesse trzeba jeszcze poczekać.

Bugatti Veyron Grand Sport VitesseBugatti Veyron Grand Sport Vitesse Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse, fot. Bugatti

Piotr Kozłowski

ZOBACZ TAKŻE:

Bugatti Veyron kontra Koenigsegg CCXR | WIDEO

Bugatti Veyron Vincero, czyli jak poprawić ideał

Samochody: ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.