Salon Genewa 2012 | Volvo V40 - wyciekły kolejne zdjęcia

Niespełna tydzień temu prezentowaliśmy Wam nieoficjalne zdjęcia nowego modelu Volvo - V40. Teraz do sieci wyciekły pierwsze oficjalne fotografie konkurenta BMW serii 1 i Audi A3

Volvo V40 na pierwszych zdjęciach

Jakość wcześniej prezentowanych zdjęć pozostawiała wiele do życzenia. Fotografie folderu reklamowego nie dawały pełnego obrazu nowego Volvo. Najnowsze zdjęcia V40 to zmieniają. Już wiemy, jak będzie wyglądał szwedzki konkurent BMW serii 1 i Audi A3. Choć Volvo nie udało się utrzymać w tajemnicy wyglądu V40, to szczegóły dotyczące specyfikacji technicznej nadal pozostają nieznane.

Jest jednak kilka faktów, które zostały już potwierdzone. Wiadomo, że V40 nie ma nic wspólnego ze znanym kombi szwedzkiej marki o tym samym oznaczeniu. Do budowy nowego modelu Volvo posłużyła nowa platforma, która będzie podstawą innych modeli szwedzkiej marki - S40, C40 i XC40.

Volvo planuje wprowadzić V40 do sprzedaży latem tego roku. Ceny konkurenta BMW serii 1 i Audi A3 będą startowały od 26 tys. euro. Gama silnikowa na razie pozostaje tajemnicą. Na więcej informacji na temat modelu musimy poczekać do marca, kiedy to rozpocznie się Salon Samochodowy w Genewie.

Volvo V40Volvo V40 Volvo V40

Piotr Kozłowski

ZOBACZ TAKŻE:

Pokazowa kraksa Volvo

Volvo S60 | Za kierownicą | WIDEO

Samochody: ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.