Salon Genewa 2012 | Peugeot 4008 - galeria

Jedną z ważniejszych genewskich premier Peugeota będzie model 4008. Producent postanowił przypomnieć o tym wydarzeniu i udostępnił nową, obszerną galerię auta

4008 to ostatni z kompaktowych trojaczków, przygotowanych wspólnie przez Peugeota, Mitsubishi i Citroena. To, czym auto odróżnia się od swoich kuzynów - ASX-a i C4 Aircross - to przede wszystkim wygląd przedniej części nadwozia.

Crossover z lwem na masce dostępny będzie z czterema silnikami do wyboru (dwiema jednostkami benzynowymi i dwoma turbodieslami), pięciostopniową przekładnią ręczną albo bezstopniową skrzynią CVT oraz w wersjach z napędem na przednią lub obie osie (w Europie wyłącznie 4x4).

Kompaktowego SUV-a Peugeot zbudował na zmodyfikowanej platformie większego 4007. Auto mierzy 4,34 m długości, 1,80 m szerokości i 1,63 m wysokości, a rozstaw osi to 2,67 m. Bagażnik oferuje pojemność 416 litrów jeśli pod podłogą znajduje się pełnowymiarowe koło zapasowe, albo 442 litry gdy auto wyposażone jest w zestaw naprawczy.

Więcej informacji na temat dostępnych silników znajdziecie tutaj . Teraz zapraszamy Was do wciąż gorącej, obszernej galerii Peugeota 4008 .

Bartosz Sińczuk

ZOBACZ TAKŻE:

Limitowany Peugeot 508 RXH w Polsce

Peugeot 508 | Pierwsza jazda

Peugeot 508 - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.