Salon Genewa 2012 | Peugeot 208 XY Concept

Moda na ekskluzywne maluchy dosięgnęła Peugeota. Francuzi zaprezentują w Genewie koncepcyjną odmianę 208 o nazwie XY, która w przyszłości stanie do walki z Citroenem DS3

Wybierz Samochód Roku 2011 Moto.pl

XY bazuje na odmianie GTi , która również zagości na genewskich targach. To nawiązanie do przeszłości, w której ekskluzywny 205 Gentry też bazował na sportowej odmianie modelu. 208 XY stanie do walki z bestsellerem Citroena - DS3 - i tak jak on będzie oferował szereg gadżetów pozwalających spersonalizować auto. W walce o zamożnego klienta Citroenowi pomagał znaczek DS, który zastąpił logo francuskiej marki, wytwarzając swego rodzaju atmosferę odrębności i ekskluzywności. Tej broni nie posiądzie 208 XY.

Luksusowa odmiana 208 bazuje na sportowym koncepcie GTi. Ma - tak jak on - poszerzone nadkola i 18-calowe felgi. XY łączy w sobie cechy sportowe z luksusowym wyposażeniem. Główną różnicą pomiędzy wersjami jest ich silnik. Pod maską odmiany GTi pracuje 1.6-litrowa jednostka o mocy 200 KM. Jej ekskluzywny brat legitymuje się 115 końmi połykającymi olej napędowy.

Choć Peugeot na razie nie wspomina nic o cenach, to można się spodziewać, że będą wysokie. W końcu samochód ma trafiać w gusta zamożnych klientów, dla których cena nie jest najważniejszym kryterium podczas wyboru nowego auta. Na więcej informacji na temat modelu musimy poczekać do marca, kiedy to wrota Salonu Samochodowego w Genewie zostaną otwarte.

Zapraszamy do galerii zdjęć Peugeota 208 XY Concept .

Piotr Kozłowski

ZOBACZ TAKŻE:

Limitowany Peugeot 508 RXH w Polsce

Peugeot 508 | Pierwsza jazda

Peugeot 508 - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Agora SA