Porsche Macan już w przyszłym roku

Porsche prowadzi prace nad SUV-em opartym na płycie podłogowej Audi Q5, dotychczas znanym jako Cajun. Porsche ogłosiło właśnie oficjalna nazwę - Macan

Słowo "macan" pochodzi z indonezyjskiego, a oznacza tygrysa, którego cechy charakterystyczne to zwrotność, moc, dynamika i urok. Porsche wprowadzając na rynek "tygrysa" chce powtórzyć sukces Cayenne'a. Nowy model łączyć ma w sobie sportowy charakter z własnościami użytkowymi auta terenowego, podobnie jak większy brat - Cayenne.

Do napędu najprawdopodobniej posłuży silnik zapożyczony z bliźniaczego modelu. Jak donoszą zagraniczne media, Porsche planuje zamontować pod maską wysokoprężne V6 o pojemności trzech litrów (309 KM i 650 Nm).  Jednostki benzynowe będą oczywiście dostępne, ale póki co producent milczy na temat ich specyfikacji.

Pierwsze egzemplarze nowego auta opuszczą linię produkcyjną w Lipsku w 2013 roku. Do tego czasu, zakład w Saksonii będzie zmodernizowany tak by powstała tam w pełni rozwinięta fabryka. Inwestycja pochłonie kwotę  500 milionów euro i będzie jedną z największych w historii koncernu.

Nazwy modeli Porsche opisują specyficzne cechy każdego z aut: Boxster to połączenie silnika w układzie bokser oraz słowa "roadster", Cayenne to ostrość, Cayman jest zwinny, a Panamera to coś więcej niż Gran Turismo - to auto zdolne wygrywać długodystansowe wyścigi Carrera Panamericana. Jak Wam się podoba nazwa dla małego SUV-a z Zuffenhausen?

Michał Dek

ZOBACZ TAKŻE:

Nowe Porsche 911 Cabrio

Porsche Panamera GTS

Porsche 911 - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Agora SA