Kobiety parkują lepiej niż mężczyźni

Przez okrągły miesiąc 2 500 obserwatorów na 700 parkingach w Wielkiej Brytanii dyskretnie przyglądało się próbom parkowania wykonywanym przez kobiety i mężczyzn. Wyniki analizy są zaskakujące. Kobiety parkują lepiej!

Kobiety prowadzą bezpieczniej

Sposób parkowania oceniano w kilku kategoriach. Na ostateczny wynik miały wpływ: - umiejętność znalezienia wolnego miejsca na parkingu, - szybkość poruszania się po parkingu, - odpowiednie ustawienie samochodu do parkowania, - odpowiednie wycofanie auta do znalezionego miejsca.

Pierwsza umiejętność wynikała poniekąd z drugiego czynnika (szybkości poruszania się po parkingu). Słynący z nerwowości za kółkiem panowie jeździli szybciej i nie dostrzegali wolnych miejsc. Kobiety nie tylko częściej odnajdywały wolne miejsce, ale również dostrzegały miejsca, które właśnie się zwalniały. Płeć piękna wyprzedziła mężczyzn nie tylko pod względem spostrzegawczości, ale również umiejętności dokładnego ustawienia samochodu na miejscu parkingowym.

Trzy na cztery kobiety prawidłowo ustawiały samochód do parkowania, co później ułatwiało im zajęcie miejsca. Tylko dwóch na czterech panów mogło pochwalić się tą umiejętnością. Ostatnia kategoria również ujawniła wyższość kobiet nad mężczyznami. 39 proc. pań odpowiednio wycofywało swoje samochody i dokładnie zajmowało obrane przez siebie miejsce. Ten sam manewr poprawnie wykonywało 28 proc. mężczyzn.

Na 20 punktów do zdobycia panowie zdobyli średnio 12,3 punktu. Panie mogą się pochwalić wynikiem 13,4 punktu. Kobiety zostały doceniona za swą dokładność, choć czas, w jakim zajmowały miejsce parkingowe, działał na ich niekorzyść. Mężczyźni są szybcy, ale mniej dokładni. Wygląda na to, że zalewające internet filmiki z udziałem pań nieudolnie zajmujących miejsce parkingowe to tylko wyjątki potwierdzające stereotyp, ale nie będące odzwierciedleniem rzeczywistości.

Na takie filmiki należy zatem patrzeć z przymrużeniem oka:

 

Piotr Kozłowski, źródło: NCP

ZOBACZ TAKŻE:

Mężczyźni stresują się bardziej

Kobiety płacą mniej za OC i AC?

Samochody: ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.