Salon Genewa 2012 | Peugeot 208 GTi Concept

To już pewne - Peugeot szykuje małego hot hatcha. Zapowiedzią usportowionego modelu jest koncepcyjne 208 GTi, które zadebiutuje podczas marcowych targów w Genewie. W sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia auta

Prototyp został zbudowany na bazie trzydrzwiowej wersji 208-ki i choć w nazwie znalazł się wyraz "Concept", auto nie różni się drastycznie od seryjnego protoplasty. Z zewnątrz można je rozpoznać po delikatnie zmienionych reflektorach, nakładkach nadkoli, innych bocznych lusterkach, nowych obręczach kół, podwójnej końcówce wydechu i pokaźnym spojlerze nad tylną szybą. Oczywiście, tu i ówdzie można również znaleźć emblematy GTI.

Co pod maską? Usportowiona 208-ka odziedziczyła 200-konny silnik po topowej odmianie modelu RCZ. Peugeot nie zdradził osiągów auta, ale można bezpiecznie założyć, że turbodoładowane 1.6 jest w stanie rozpędzić auto do setki w czasie krótszym niż 7 sekund, a prędkość maksymalna oscyluje w okół wartości 225 km/h.

Wybierz Samochód Roku 2011 Moto.pl

Sportowy charakter auta można z łatwością odczuć w kabinie. Nowa, mięsista, ścięta u dołu kierownica, czerwone obramowanie zegarów, aluminiowe nakładki pedałów, czarna podsufitka i deska rozdzielcza szczodrze obszyta alkantarą nie pozostawiają złudzeń, że ta 208-ka lubi poszaleć. Spośród modyfikacji mechanicznych, Peugeot zdradza jedynie, że o 36 mm zwiększył się rozstaw kół (z przodu i z tyłu), a dzięki większym tarczom i nowym zaciskom, układ hamulcowy jest teraz bardziej skuteczny.

Peugeot 208 GTi zadebiutuje podczas salonu samochodowego w Genewie. Kiedy możemy spodziewać się premiery wersji produkcyjnej? Biorąc pod uwagę, że prototyp nie różni się znacznie od zwykłej 208-ki obstawiamy, że nowy hot hatch Peugeota trafi do salonów jeszcze w tym roku. Na rynku będzie rywalizował między innymi z Fordem Fiestą ST, najmocniejszą odmianą Citroena DS3 i Renault Clio z dopiskiem RS.

Zapraszamy do galerii Peugeota 208 GTi Concept .

Bartosz Sińczuk

ZOBACZ TAKŻE:

Limitowany Peugeot 508 RXH w Polsce

Peugeot 508 | Pierwsza jazda

Peugeot 508 - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.