Polak najlepszy w konkursie Rolls Royce'a

"Spirit of ecstasy", statuetka zdobiąca maski samochodów Rolls-Royce, ma już 100 lat. Z tej okazji, brytyjski producent ogłosił konkurs na fotograficzną interpretację "Ducha Ekstazy"

Głosuj na Samochód Roku Moto.pl 2011

Za pomocą facebookowego profilu marki w konkursie wzięło udział kilkuset fotografików z całego świata. Przewodniczącym jury był John Rankin Waddell (Rankin), znany fotograf mody oraz kobiecego piękna. On sam, w jednym z ostatnich projektów, wykonał 100 zdjęć inspirowanych postacią "Srebrnej Damy".

Zwycięzcą konkursu okazał się Polak - Michał Wilczek, 26-latek z Bydgoszczy. Modelka, będąca współczesnym ucieleśnieniem "Ducha Ekstazy", to Magdalena Frączek. W przygotowaniu sesji brała udział projektantka Kinga Janowska oraz asystent fotografa - Grzegorz Pastuszak. Michał Wilczek (podobnie jak reszta zaangażowanych) ukończył szkołę WSB-NLU w Nowym Sączu.

Nie jest to pierwsze wyróżnienie, które padło łupem młodego artysty. W 2011 r. nakręcił 30-sekundowy dokument traktujący o nierówności społecznej na świecie, który zgarnął nagrodę w konkursie Sukuma Millenium Award. Nagrodę wręczył Moby. Znany muzyk przygotował muzykę do filmu Wilczka.

Zdjęcia nadesłane na konkurs możecie obejrzeć na facebookowym profilu marki .

Michał Dek

ZOBACZ TAKŻE:

Rolls-Royce top marką wśród producentów aut

Rolls-Royce Ghost od Mansory

Rolls-Royce - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Agora SA