Odświeżona Toyota Avensis od 82 900 zł

25 lutego do polskich salonów Toyoty zawita Avensis po faceliftingu. Ceny auta będą startować od 82 900 zł

Toyota GT 86 - w końcu!

Z zewnątrz auto można rozpoznać m.in. po przeprojektowanym pasie przednim z nowymi reflektorami (w których zagościły LED-owe świata do jazdy dziennej), szerszym wlocie powietrza z dodatkową porcją chromu i śmielej zaznaczonych przetłoczeniach zderzaków, w których kryją się lampy przeciwmgłowe. W tylnej części zauważyć można natomiast nowy układ lamp.

Co zmieniło się w kabinie? Nową fakturę i materiały otrzymał panel centralny, a zegary - dzięki białemu podświetleniu - są teraz bardziej czytelne. Nowością w Avensisie jest także system multimedialny Toyota Touch, który w najbardziej popularnych wersjach auta znajdzie się na liście wyposażenia standardowego. Za pomocą ekranu dotykowego kierowca może obsługiwać komputer pokładowy, odtwarzacze przenośne, telefon (z możliwością pisania i odczytywania SMS-ów na ekranie), sterować łącznością Bluetooth, nawigacją satelitarną, a nawet obsługiwać e-maile. Dodatkowo, ekran może wyświetlać obraz z kamery cofania.

Silniki

Podobnie jak w wersji sprzed zmian, w ofercie silnikowej Avensisa znajdują się trzy jednostki benzynowe Valvematic (1.6 132 KM, 1.8 147 KM, 2.0 152 KM) oraz dwa turbodiesle D-4D i D-CAT (2.0 124 KM oraz 2.2 150 i 177 KM). Najczęściej wybieranym silnikiem przez klientów w Europie i w Polsce był 2.0 D-4D i to właśnie w tej jednostce inżynierowie Toyoty przeprowadzili najwięcej modyfikacji. Silnik otrzymał m.in. zmodyfikowaną komorę spalania i nową turbosprężarkę. Maksymalny moment obrotowy (310 Nm) dostępny jest teraz już od 1600 obr./min. Toyota zapewnia także, że znacznie spadł apetyt silnika na paliwo. Średnie jego zużycie wynosić ma teraz 4,5 l/100 km (wcześniej 5,4 l/100 km).

Toyota Yaris Hybrid

Wszystkie silniki są także lepiej wyciszone dzięki nowej macie tłumiącej, oddzielającej komorę silnika od przedziału pasażerskiego. Nadal dostępne są trzy rodzaje skrzyń biegów: 6-stopniowa manualna, 6-stopniowa automatyczna, oraz automatyczna typu CVT.

Ceny

Ceny odświeżonego Avensisa startują od 82 900 zł. Po wydaniu takiej kwoty, klienci wyjadą z salonu sedanem z benzynowym 1.6 (132 KM) i sześciostopniową, manualną skrzynią biegów. Na liście wyposażenia (poziom LUNA) znajdą się, m.in.: przednie i boczne poduszki dla kierowcy i pasażera, poduszka kolanowa dla kierowcy, kurtyny boczne, systemy ABS, VSC+ (system stabilizacji pojazdu), TRC (system kontroli trakcji) i BA (system wspomagający hamowanie), chromowane obramowanie okien, 16-calowe, stalowe obręcze kół, manualna klimatyzacja, kierownica wielofunkcyjna, elektryczna regulacja szyb przednich, elektrycznie regulowane i podgrzewane lusterka boczne oraz system audio z odtwarzaczem CD/MP3 i sześcioma głośnikami.

Za najtańszą odmianę wysokoprężną odświeżonego Avensisa trzeba zapłacić 95 900 zł (wersja czterodrzwiowa) lub 99 900 zł (kombi). Poniżej znajdziecie bardziej szczegółowy cennik.

W dniach 25-26 lutego samochód zadebiutuje we wszystkich salonach Toyoty w Polsce, w ramach akcji specjalnej Dni Otwarte Avensisa.

Bartosz Sińczuk

ZOBACZ TAKŻE:

Używana Toyota Avensis II

Nowa Toyota Avensis - TEST

Toyota Avensis - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.