Salon Genewa 2012 | Nowe Audi RS4 Avant

Audi opublikowało oficjalne zdjęcia najnowszego RS4 Avant. Pod maską krwistoczerwonego kombi drzemie 4.2-litrowe serce. V8 rozpędza topowe A4 do setki w 4,7 sekundy. Zapraszamy do galerii

Audi TT RS Plus

Wszystkie 450 rumaków budzi się do życia przy 8 250 obr./min. Na maksymalną moc trzeba zatem chwilę poczekać, ale silnik wynagradza to maksymalnym momentem obrotowym o wartości 430 Nm, który dostępny jest w przedziale 4 000 - 6 000 obr./min. Z motorem sprzężono dwusprzęgłową, 7-stopniową skrzynię S tronic, która żongluje biegami z niewyobrażalną szybkością i precyzją, a moc przekazuje na wszystkie koła.

Skoro już o szybkości mowa, nowe RS4 osiąga pierwszą setkę w 4,7 sekundy. Elektroniczny kaganiec zatrzymuje wskazówkę prędkościomierza przy 250 km/h, ale na życzenie klienta jego kombi może być o 30 km/h szybsze. Audi zapewnia, że RS4 wypije średnio zaledwie 11 litrów benzyny na 100 km, ale w te zapewnienia trudno uwierzyć.

Prócz wyraźnych zmian karoserii względem standardowego A4 (poszerzone nadkola, nowe zderzaki, grill, emblematy RS4, tylny dyfuzor i końcówki układu wydechowego wyglądające, jakby potrafiły zassać asfalt za pędzącym kombi) inżynierowie przeprowadzili szereg zmian mechanicznych. Obniżone i utwardzone zawieszenie, zmieniony układ kierowniczy i hamulcowy (karbonowo-ceramiczne tarcze o średnicy 380 mm z przodu) to tylko fragment długiej listy zmian. Standardowo montowane 19-calowe felgi opatulają opony w rozmiarze 265/35. Audi oferuje jednak również 20-calowe obręcze z oponami 265/30. Podróż na naleśnikach zmniejsza komfort, ale czego się nie robi dla drapieżnego wyglądu...

730 KM w Audi? Polak potrafi

Wewnątrz znajdziemy sportowe fotele okraszone logotypem RS4, sportową kierownicę (oczywiście spłaszczoną w dolnej części) oraz listwy z karbonu i aluminium. Tak "drastycznie" zmodyfikowane kombi w dalszym ciągu pozostaje dość praktyczne, oferując 1 430 litrów przestrzeni bagażowej (po złożeniu tylnych foteli).

Audi RS4 Avant oficjalnie zadebiutuje na Salonie Samochodowym w Genewie. Do niemieckich salonów trafi pod koniec 2012 roku. Cena podstawowa wyniesie 76 600 euro.

Zapraszamy do galerii zdjęć Audi RS4 .

Piotr Kozłowski

ZOBACZ TAKŻE:

Audi A1 w wersji "hardcore"

Audi TT | Galeria

Samochody: ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.